KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOBB FEN LİSESİ KODLAMA OKULU AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KTMSO) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kahramanmaraş Genç Girişimciler Kurulu iş birliğiyle ilimizde TOBB Fen Lisesi Kodlama Okulu açılışı ve protokol imza töreni gerçekleştirildi.
TOBB FEN LİSESİ KODLAMA OKULU AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KMTSO toplantı salonunda yapılan ve video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen açılış ve protokol imza törenine Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Kahramanmaraş Milletvekili M. Cihat Sezal, KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, TOBB Kahramanmaraş Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Aykut Balcıoğlu ve Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi Müdürü İsmail Demir katıldı.

Törende konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kahramanmaraş'ta hayırlı bir işe imza atıldığını ifade ederek, "Makinelerin doğrudan insanlarla konuşmaya başladığı günleri yaşıyoruz. Makinelerle konuşmak için de kodlamanın muhakkak bilinmesi ve akıldakinin makine diline çevrilmesi gerekir. Eskiden İngilizceyi bilmek nasıl bir avantaj sağlıyorsa bugünün dünyasında artık gençlerde kodlama bilenler öne çıkıyor. Bu çalışmayla gençlerimiz en iyi şekilde eğitim alacak, yarının dünyasına hazır yetişecek ve Kahramanmaraş ile Türkiye'mizin daha da gelişmesini sağlayacak." dedi.

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, okulun açılmasında katkısı olan ve emeği geçenlere teşekkür ederek, "Öğrencilerimiz temel kodlama ve yazılım metotlarını öğrenerek geleceğe ve yeni nesil teknolojiye daha hazır hale geleceklerdir. Bu projenin eğitim camiamız ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal da iyi eğitilen yeni neslin gelecekte hem kentin şekillenmesinde hem de Türkiye'nin hak ettiği yerde olmasına katkı sağlayacağını söyledi.

Kahramanmaraş'ta eğitim alanında gerçekleştirdikleri projelerle Türkiye'nin geleceğini gençler ile şekillendirdiklerini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, "Kahramanmaraş'ta eğitim kalitemizi en ileri noktaya çıkarmak için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Bu çerçevede hem akademik başarıyı arttırmak hem de öğrencilerimizin çağı gereği olan donanıma sahip olabilmeleri için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Bu hususta Kahramanmaraş'ta bütün kurumların desteklerini her zaman yanımızda hissediyoruz. İlimiz ve öğrencilerimiz için büyük katkı sağlayacak bir projenin protokolünü imzalayacağız." dedi. Kodlama eğitiminin çocukların algoritmik düşünme, problem çözme ve olaylar arasında neden sonuç ilişkisi kurabilmesi açısından oldukça önemli olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, "Amacımız çocuklara sadece bilgisayar bilimleri, bilgi ve iletişim teknolojileri ile bilgi ve becerileri kazandırmak değil, aynı zamanda 21.yüzyılın dünyasında kabul görülen her bireyin edinmesi gereken bilişimsel düşünme eğilimini de eğitimin bir parçası haline getirmektir." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz ile KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu, okulun açılışına ilişkin hazırlanan protokolü imzaladı.

İlimiz TOBB Fen Lisesi bünyesinde açılan ve hafta sonları temel kodlama eğitiminin verileceği Kodlama Okulu'nda öğrencilerimizin gerekli eğitimlerle animasyon ve bilgisayar oyunlarını tasarlayabilecek seviyeye gelmesi hedefleniyor.

18-12-202018-12-202018-12-202018-12-202018-12-202018-12-202018-12-2020

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.