KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden “Başarılar Ödüllendiriliyor” ödül Töreni Yapıldı

TSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavına katılarak Türkiye geneli, il geneli derece elde eden öğrencilerin sevinçlerini paylaşmak ve ödüllerini takdim etmek üzere ödül töreni düzenlendi. 
TSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden “Başarılar Ödüllendiriliyor” ödül Töreni Yapıldı

Okul salonunda yapılan tören saygı duruşuna müteakiben İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Törene İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Ramazan Paksoy, İnsan Kaynakları Şube Müdürü Duran Doğan, Destek Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Bardak katıldı.

 

Okul öğrencilerinden Eda Ceyhan Türkiye dördüncüsü, Hamza Arı Türkiye 33’üncü ve Salih Doğru ise Türkiye 34’üncüsü oldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt konuşmasında, “Sayın başkanım, çok kıymetli mesai arkadaşlarım, değerli okul yöneticileri, çok kıymetli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler, değeri velilerimiz. Haftanın son günü olan bu Cuma gününde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Biraz önce okul müdürümüzden bir başarı gerçeğini dinledik, bu başarının yakalanmasında emeği büyük olan öğretmen ve mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

 

Değerli arkadaşlarım biliyorsunuz bizde ki eğitim beşikten mezara kadar olan süreci kapsıyor. Şunu biliyoruz ve inanıyoruz ki insanlar ana rahminde bile artık bir şeyler öğrenmeye başlıyorlar. Siz konuşmalarınızla, tavırlarınızla, davranışlarınızla onları iyiye güzele yöneltirseniz bu yöneltme hayat boyu devam ediyor, eğer kötüye yöneltirseniz bu çocuklar birer canavara dönüşüyor.

 

İnsanların dökmüş olduğu en önemli ter zihin teridir. Çalışmak her şeyin başında gelir, ailenizden size maddiyat kalabilir fakat bir ilim kalmaz, ilim yalnızca çalışmakla kazanılır. Size verilen değere ve desteğe başarıyla karşılık vermelisiniz.” dedi.

 

 

Ödül ve takdim törenine geçilerek, 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavında dereceye giren Türkiye 4′üncüsü Eda Ceyhan, 33′üncüsü Hamza Arı, 34′üncüsü Salih Demir‘e İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt tarafından altın takıldı. TSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi düzeyinde dereceye giren öğrencilere ise ödüllerini, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Mesleki ve Teknik İl Müdürü Ramazan Paksoy, İnsan Kaynakları Şube Müdürü Duran Doğan verdi.

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.