KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Projeleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

“46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz M. Said Kırmacı Toplantı Salonunda, proje danışman öğretmenlerine yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantısı yapıldı.
TÜBİTAK Projeleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

TÜBİTAK tarafından Ortaöğretim Kurumlarında öğrenime devam etmekte olan öğrencileri, Fen ve Sosyal Bilimlerde çalışmalar yapmaya özendirmek, araştırma yeteneklerini geliştirmek ve proje kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenecek olan “46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz M. Said Kırmacı Toplantı Salonunda, proje danışman öğretmenlerine yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantısı yapıldı.

 

Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, TÜBİTAK Bölge koordinatörü  Prof. Dr. Ülkü Çömelekoğlu, Soner Yurttaş ve Onikişubat, Dulkadiroğlu, Andırın, Türkoğlu, Elbistan, Pazarcık, Nurhak, Göksun İlçelerinden konu ile ilgili proje danışman öğretmenler katıldı.

 

Toplantı İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un açılış konuşmasıyla başladı. Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt konuşmasında, geleceğin bilim insanlarının bu projelerde ve yarışmalarda kendine özgü fikirler geliştiren öğrenciler arasından yetişeceğini belirterek bu yıl Kahramanmaraş’ta güzel çalışmalara imza atılacağına inandığını söyledi.

 

 

Mersin Bölge Koordinatörleri Soner Yurttaş ve Prof. Dr. Ülkü Çömelekoğlu tarafından proje çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı. Prof. Çömelekoğlu, toplantıda bilimsel çalışmaların öğrencilerin gelişimi üzerindeki etkisi üzerinde durarak daha fazla proje yapılmasını beklediklerini belirtti. Toplantı sonrası, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının yol haritası hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 

 

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Projelerle ilgili, sürekli proje birimiyle irtibatta olunması gerektiğini söyledi. Başarılar dileyerek toplantı sona erdi.

 

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.