KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkoğlu İlçemizde Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı.

Sağlık Bakanlığınca yürütülen "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında, Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğünce Türkoğlu ilçesindeki Yatılı Bölge Ortaokulunda (YİBO) öğrencilere bisiklet dağıtımı törenle yapıldı. 
Türkoğlu İlçemizde Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı.

Bisiklet dağıtım töreninde konuşan Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal, “Sağlık Bakanlığımızca yürütülen proje, obeziteyle mücadele anlamında çok önemli bir çalışmadır. Çocukları hareketli bir yaşama alıştırmak ve onlara sporu sevdirmek adına yürütülen "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı”, kapsamında Devletimiz imkânlarını seferber edip çocuklarımıza bisiklet hediye ederek onları hareketli bir yaşama kavuşturmaktadır. Obeziteyi önlemenin yolu bilinçli bir toplum olmaktan geçer. Sağlıklı yaşamak için sporu hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz." dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise yaptığı konuşmada, “Yeni Eğitim-Öğretim yılının açılmasıyla diğer kamu kurumları ile yaptığımız ortak projeleri uygulamaya başladık. Bu projelerin uygulanmasına Eğitim-Öğretim yılı boyunca da devam edeceğiz. Okullarımızda Sportif ağırlıklı seçmeli derslerle çocukları hareketli yaşama ve obeziteyle mücadeleye hazırladıklarını belirten Akkurt, bu bağlamda hareketli yaşamı desteklemek adına çocuklarımıza bisiklet hediye eden Sağlık Bakanlığı, İl Halk Sağlığı Müdürlüğüne ve Projede emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi. 

 

Kahramanmaraş İl Halk Sağlığı Müdürü Ahmet Yener yaptığı konuşmada, “Sağlık Bakanlığımızca yürütülen "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında sağlıklı yaşamı teşvik etmek amacıyla geçen yıl başlattığımız projeyle Türkiye genelinde okullarımıza bisiklet dağıtmaya devam ediyoruz, bu bağlamda; hareketli bir yaşam ve sağlıklı nesiller yetişmesi için bugünde burada bisiklet dağıtacağız. Tüm öğrencilerimize hayırlı olsun.” dedi.

 

Konuşmaların ardından öğrencilere bisikletleri dağıtıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.