KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkoğlu Namık Kemal İlkokulu Kitap Kumbaralarına Kavuştu

Türkoğlu İlçesi Namık Kemal İlkokulu öğrencileri İl Millî Eğitim Müdürlüğü “Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi” kapsamında, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İşler Kırtasiye’nin katkılarıyla oluşturulan  “Kitap Kumbaram” etkinliğine destek verdiler.
Türkoğlu Namık Kemal İlkokulu Kitap Kumbaralarına Kavuştu

“Kitap Kumbaram” dağıtım programına İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Akküncü, Türkoğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Hacı Bozdağ, İlçe Şube Müdürü Ali İncecik,  İşler Kırtasiye sahibi Arif İşler, İl Milli Eğitim ARGE çalışanları, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Ahmet Akküncü Namık Kemal İlkokulunda düzenlenen etkinlikte “Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi” Kapsamında bu etkinliğin yapıldığını, il düzeyinde okuma oranını arttırılarak ve öğrencilere kitap okumanın bir alışkanlık davranışına dönüştürülmesi amacıyla projenin önem taşıdığını. Türkoğlu ilçesinde açılacak kitap fuarında kumbaralarda biriken paralarla öğrencilerin kendi istekleri doğrultusunda kitap almaları sağlanacağını belirtti. 

 

Türkoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Bozdoğan’da projeye ilçe olarak destek vereceklerine dikkat çekerek bu projeyi hazırlayanlara teşekkür etti. Konuşmaların sonunda öğrencilere kumbaraları dağıtıldı.

 

Bu proje ile öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın yanı sıra kitap okumayı zevk haline getirmek amaçlanıyor.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.