KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKOĞLU'NDA KÖY YAŞAM MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

Türkoğlu ilçesinde bulunan Göllühüyük Körkocalar İlkokulu'na ait öğretmen lojmanı, yapılan bakım ve onarım çalışmalarının ardından köy yaşam merkezine dönüştürülerek vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladı.
TÜRKOĞLU'NDA KÖY YAŞAM MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

Bakanlığımızca kapalı köy okullarının aktif eğitim birimleri olarak kullanılması amacıyla uygulamaya konulan Köy Yaşam Merkezleri Projesi kapsamında ilimizdeki çalışmalar devam ediyor. İlimizde kullanıma kapalı köy okulu binaları, köy halkının ihtiyaçları doğrultusunda okul öncesi, ilkokul, kurs merkezi gibi farklı alanlarda vatandaşlar ve öğrenciler için eğitsel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüştürülüyor.

Bu kapsamda Türkoğlu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı olarak bakım, onarım ve donatım çalışmaları tamamlanan Türkoğlu Göllühüyük Körkocalar İlkokulu'na ait öğretmen lojmanı, köy yaşam merkezine dönüştürülerek vatandaşlarımız için hizmet vermeye başladı.

Türkoğlu Göllühüyük Körkocalar Yaşam Merkezi, yakın ikâmet yerlerinde yaşayan kadın vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda açılan Kadın Giyim Modelist Yardımcılığı Kursu ile yaşam alanı olmaya başladı. Kursiyer vatandaşlarımız, yapılan çalışmanın çok yerinde olduğunu kaydederek projeden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Diğer yandan Türkoğlu Göllühüyük Körkocalar Yaşam Merkezi'nin yapımından önce ilimizde şu ana kadar Ekinözü Altunyaprak Şehit Öğretmenler Köy Yaşam Merkezi, Ekinözü Çiftlik Köyü Köy Yaşam Merkezi ve Onikişubat Kumaşır Köy Yaşam Merkezi yapımı tamamlanarak vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize hizmet vermeye başladı.

09-01-202309-01-202309-01-202309-01-2023

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.