KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yabancı (Suriyeli) Öğrencilere Yönelik Eğitim-Öğretim Faaliyetleri ve Çözüm Önerileri Toplantısı Yapıldı

Vali Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında 05 Şubat 2015 Perşembe günü Valilik Fikret Kiraz Toplantı Salonunda, Yabancı (Suriyeli) Öğrencilere Yönelik Eğitim Öğretim Faaliyetleri ve Çözüm Önerileri toplantısı yapıldı.
Yabancı (Suriyeli) Öğrencilere Yönelik Eğitim-Öğretim Faaliyetleri ve Çözüm Önerileri Toplantısı Yapıldı

Yapılan toplantıya,  Vali Yardımcıları Dr. Erkan Bulgan ile Ferhat Kurtoğlu, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, İl Müftüsü Muhammed Gevher, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Dulkadiroğlu ve Onikişubat Mahallesi Muhtarları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Hakan Güvençer, “İlimizde misafir bulunan Suriyeli vatandaş sayısı yaklaşık olarak 64 bin ile 65 bin civarında, Suriyeli sığınmacıların ülkemiz dağılımına bakıldığında en az sorun yaşayan il,  Kahramanmaraş ilidir. Hiç şüphesiz bu başarı, siz muhtarların katkılarıyla olmaktadır. Suriyeli sığınmacıların çocuklarının da eğitim durumları önemli bir sorun olarak görülmektedir. Bu sorunu çözmekte bizim işimizdir. Yaklaşık 9 bin civarında eğitim çağında öğrenci bulunmktadır. Suriyeli çocuğumuzun eğitim durumu hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce bir sunum yapılacaktır. Siz muhtarlarımızın da konu ile ilgili bilgi sahibi olmanızı ve konuyla ilgili katkılarınızı bekliyoruz” dedi.

Vali Mustafa Hakan Güvençer’ in  konuşmanın ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt İlimizde ikamet eden Suriyeli sığınmacıların çocukların yerleştirileceği okullara, kayıt sistemine ilişkin sunum yaptı.

Sunum sonrası  Mahalle Muhtarlarımızın konuya ilişkin görüş, soru, önerileri alındı. Muhtarlarımızın da katkılarıyla Suriyeli misafirlerimizin eğitimi konusunda da örnek bir başarı göstereceği vurgulanarak toplantı nihayetlendirildi.


Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.