KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YEMEKTE DENGE EĞİTİM PROJESİ “DENGELİ BESLENİYORUM” RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI

YEMEKTE DENGE EĞİTİM PROJESİ “DENGELİ BESLENİYORUM” RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI

Yemekte Denge Eğitimi Projesi, Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı (SÜGAV) ve Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliği ile ilimizde 50 pilot ilkokulda yürütülen, öğrencilerde sağlıklı beslenme alışkanlığı geliştirmeyi esas alan bir eğitim projesidir.

Yemekte Denge Eğitimi Projesi kapsamında resim yarışması, projenin uygulandığı pilot okulların 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerini kapsamaktadır. İlimizde yapılan resim yarışması 50 pilot okulumuzdan 43 eserin değerlendirilmesi 27 Mayıs 2016 Cuma günü komisyonumuzca neticelendirilmiştir. Değerlendirme sonuçlarına göre ilk üç sıralama aşağıdadır:

                                                

İli

Derece

İlçesi

Okulu

Sınıfı

Öğrenci Adı Soyadı

Kahramanmaraş

1.

Dulkadiroğlu

İstiklal İlkokulu

3-A

Elanur EKER

2.

Dulkadiroğlu

12 Şubat İlkokulu

4-J

Betül BURKAÇ

3.

Dulkadiroğlu

Yahya Kemal İlkokulu

2-J

Gizem KARABUDAK

 

Ödüllerin Verilmesi

Yarışma şartnamesinde belirtilen ödüller Müdürlüğümüzce 08 Haziran 2016 Çarşamba günü saat 10:00’da Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek bir törenle takdim edilecektir.

 

Ödül törenine, dereceye giren öğrenciler, öğrencilerin sınıf öğretmenleri, okul müdürleri, projeden sorumlu il şube müdürleri, il koordinatörleri ile SÜGAV yetkilileri katılacaktır.

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.