KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yemekte Denge Eğitimi Projesi Ödül Kazandırdı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Yemekte Denge Projesi doğrultusunda öğrencilere yönelik yaptığı resim yarışmasında, dereceye giren öğrenci ve okul ekipleri için ödül töreni düzenlendi.
Yemekte Denge Eğitimi Projesi Ödül Kazandırdı

Kahramanmaraş İl Millî Müdürlüğü 12 Şubat toplantı salonunda düzenlenen ödül töreninde konuşan İl Millî Müdürü Mehmet Emin Akkurt Yemekte Denge Projesi hakkında bilgi verip şu ifadeleri kullandı: “Günümüzde insanların bir çoğu gereğinden fazla, ihtiyacından çok giysi kullandığı gibi, yeme konusunda da oldukça cömert davranmakta ve dengesiz bir şekilde yiyerek obeziteye  fırsat vermekte ve sağlığını tehlikeye atmaktadır. Sağlıklı olmak için mutlaka dengeli yemeliyiz” dedi.

 

Uzman Diyetisyen Ayşegül Uğural ise yaptığı konuşmada Yemekte Denge Projesi hakkında bilgiler vererek başta İl Millî Müdürü Mehmet Emin Akkurt olmak üzere tüm katkı sunan kişilere teşekkür etti.    

 

Yemekte Denge Projesi Resim Yarışmasında birinci olan Dulkadiroğlu Yaşar Gölcü İlkokulu Öğrencisi Medet Gökçe’nin ödülünü ve projeye katkılarından dolayı okul müdürü Bekir Gündeşli, Proje koordinatörü Şahin Karadutlu ve sınıf öğretmeni Neslihan Avşar’a plaketini İl Millî Müdürü Mehmet Emin Akkurt verdi.

 

Yarışmada İkinci olan Andırın Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Elif Kargıoğlu’nun ödülünü ve katkılarından dolayı okul müdürü İsmet Keleş, Proje koordinatörü Tahsin Kocabaş ve sınıf öğretmeni Zeynep Cengiz’in plaketini; İl Millî Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü verdi.

 

Yarışmada Üçüncü olan Onikişubat Hacımustafa İlkokulu öğrencisi Şeyme Sıla Bozdağ’nın ödülünü ve projeye katkılarından dolayı okul müdürü Yılmaz Gültepe, Proje koordinatörü Sacit Durgun ve sınıf öğretmeni  Neslihan Yalçın’ın  plaketini İl Millî Müdür Yardımcısı Ahmet Sarıtürk verdi.  

 

Kahramanmaraş’ta Yemekte Denge Eğitim Projesinin başarıyla yürütülmesinde katkı sunan İl Millî Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Millî Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Proje İl koordinatörleri Ali Çolak ve Harun Kadıoğlu’na plaketlerini Sabri Ülker Gıda Araştırmaları yetkilisi Ayşegül Uğural takdim etti.   Yemekte Denge Eğitim Projesinin Resim Yarışması ödül töreni topluca çekilen fotoğraf karesiyle son buldu.  

 

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.