KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Açılan Eğitim Kurumlarına Atama

Yeni Açılan Eğitim Kurumlarına Atama

Yeni Açılan Eğitim Kurumlarına Atama

İlgi:  Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği.

 

İlimiz genelinde yeni açılan eğitim kurumları için ilgi yönetmelik doğrultusunda öğretmen ataması işlemleri gerçekleştirilecektir.

İlgi Yönetmeliğin "Yeni açılan eğitim kurumları" başlıklı 56'ncı maddesinin 2'nci fıkrasında; "Eğitim-öğretime yer değiştirme dönemleri dışında açılan eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacı, il genelinde yapılacak duyuru çerçevesinde il içi yer değiştirme şartlarını taşıyan öğretmenler  ile norm fazlası ve ihtiyaç fazlası öğretmenlerin başvurularının alınması suretiyle hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak atamalarla karşılanır" hükmü yer almaktadır.

İlçeniz okullarında görev yapan öğretmenlere duyurularak 26-31 Ağustos 2021 tarihleri arasında   başvurularının alınarak dilekçelerinin 01/09/2021 mesai saati bitimine kadar atama46@meb.gov.tr adresine mail ile ayrıca DYS üzerinden Müdürlüğümüze gönderilmesini rica ederim.

 

        Başvuru Şartları

1- Zorunlu çalışma yükümlülüğü olmayan, zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlayan, zorunlu çalışma yükümlülüğünden muaf tutulan öğretmenler ile sağlık ve eş durumu mazereti sebebiyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenen öğretmenlerden, 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

2- Üç yıllık sürenin hesabında öğretmenin;

    a) Kadrosunun bulunduğu eğitim kurumunda sözleşmeli öğretmen veya asker öğretmen olarak geçirdiği süreler dâhil, fiilen öğretmen olarak geçirdiği süreler ile diğer eğitim kurumlarında ders okutmak üzere ya da eğitim kurumu yöneticisi olarak           

        görevlendirildiği süreler,

    b) Hizmetin gereği olarak il içinde veya iller arasında yer değişikliği yapılanlardan yargı kararı gereğince eski görev yerine iade edilenlerin eski ve yeni görev yerlerindeki hizmet süreleri,

    c) Görevli oldukları eğitim kurumunun dönüştürülmesi, kapanması, eğitim kurumunda norm kadro fazlası olmaları veya hizmetin gereği ve çeşitli nedenlere bağlı olarak idari tasarrufla  istekleri doğrultusunda ya da resen görev yerleri değiştirilen öğretmenlerin

        bulundukları eğitim kurumlarında ve daha önceki eğitim kurumlarında geçen hizmet süreleri birlikte değerlendirilecektir. 

3- İl içi yer değişikliğine başvuracak öğretmenlerin hizmet puanları, 31 Ağustos 2021 tarihi dikkate alınarak belirlenecektir.

4- Halen görev yaptıkları eğitim kurumunda ihtiyaç ve norm kadro fazlası olan öğretmenler ile eğitim kurumlarında ikinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapmakta olanlardan yöneticiliğe devam etmek istemeyenler, 3 yıllık çalışma şartı aranmaksızın yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

 

İl içinde soruşturma sonucu görev yeri değiştirilen öğretmenlerin hizmet süresinin hesabında, daha önce görevli oldukları eğitim kurumlarında geçen hizmetleri de dikkate alınacaktır. Ancak bu durumdaki öğretmenler, 3 yıl geçmeden daha önce görev yaptıkları ilçeye atanmak üzere yer değiştirme isteğinde bulunamayacaktır.

Hizmet Puanı hesabında başvuru tarihinin son günü esas alınacaktır.

 

Okul/İlçe müdürlüklerince başvuruların onaylanmasında dikkat edilmesi gereken hususlar;

1-İl içi yer değiştirme şartlarını taşıması.

2-Hizmetin gereği (Soruşturma) ile ilçe değişikliği olmuş ise atanmak istediği kurumun o ilçede olup olmadığı.

3-İhtiyaç ve Norm fazlası olduğunu beyan eden öğretmenlerin durumunun kontrol edilmesi.

4-Öğretmenin beyan etmiş olduğu bilgilerin doğruluğunun kontrol edilmesi.

5-Doğruluğu kontrol edilen başvuru çıktısının İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir. (Müdürlüğümüze gönderilmeyecek ilgilinin özlük dosyasında muhafaza edilmesi gerekmektedir.)

 

Ek:

1-İhtiyaç Listesi (1 Sayfa)

2-Başvuru formu (1 sayfa)

3-Duyuru yazısı

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. No1 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.