KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zeki Karakız Ortaokulunda Ayın Değeri ‘Misafirperverlik’ Konusu İşlendi

Kahramanmaraş – Onikişubat Zeki Karakız Ortaokulu Müdürlüğü, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünün uygulamaya koyduğu Kahramanmaraş Değerler Eğitimi’nin (KADEP) Misafirperverlik değerini 2015 Yılının son gününde Suriyeli öğrencilerle örnek bir şekilde gerçekleştirdi.
Zeki Karakız Ortaokulunda Ayın Değeri  ‘Misafirperverlik’ Konusu İşlendi

  Zeki Karakız Ortaokul binasında öğle sonu 18 Suriyeli Öğretmenin gözetiminde eğitimlerine devam eden Suriyeli 585 öğrenci, Kahramanmaraşlı öğrencilerle birlikte düzenlenen bir etkinlikte yiyeceklerini paylaşmanın mutluluğunu birlikte yaşadılar.   Anlamlı bir misafirpervenlik örneği gören Suriyeli öğretmenler oldukça duygulandılar ve Programa katılan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’a bu güzel davranıştan ve daima desteklerinden dolayı teşekkürlerini ilettiler.   Tüm Müslümanların kardeş olduklarına, İslam dininde, komşusu aç iken tok yatmanın mümkün olmadığına dikkat çeken İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt daha sonra şu ifadeleri kullandı.     “Sizleri ülkemizde misafir etmekten asla pişman değiliz, paylaşmayı ve komşularına yardım etmeyi seven bir milletiz. Ülkenizde ki acıların bitmesi, savaşın sona ermesi, yeniden ülkenize dönmenizi de isteriz. Sizler kadar olmasa da, insanın yurdundan ayrılmanın ne kadar acı olduğunu yüreğimizde hissediyoruz. Özellikle sizlerden bir isteğim olacak,  Kahramanmaraş’ta ikamet edipte hala okula kavuşturamadığımız Suriyeli öğrenciler var onları okullaştıramazsak, onları sokaklarda, çarşılarda, pazarlarda arada kaybolup gitmelerine, kötü yollara düşmelerine engel olamayız. Onun için sizin çok yoğun gayretinizin, çabanızın olmasını arzu ettiğimi ifade ediyorum” dedi.     Etkinliğe, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Zeki Karakız Ortaokulu Müdürü Ahmet Karasu, Zeki Karakız Ortaokulu Müdür Yardımcıları Mustafa Bulut, Zehra Sert, Haydar Avcı, Suriyeli Eğitimden Sorumlu Koordinatör Sıddık Yaman, Ali Galip Çalık İlkokulu Müdürü Ali Sakarca,  Mükrime Hatun Anadolu Kız Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Ramazan Karaca, İl Millî Eğitim ARGE koordinatörlerinden Ahmet Bağcı, Emre Arıcı ve  öğretmenler katıldı.   04-01-201604-01-201604-01-201604-01-201604-01-2016

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.