KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Abdullah Çinkay Anadolu Lisesi Törenle Açıldı

Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası Kapsamında Kahramanmaraş Valiliği İle Protokol İmzalayan Hayırsever İşadamı AR-AL Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Çinkay Tarafından Yaptırılan 24 Derslikli Abdullah Çinkay Anadolu Lisesi 15 Ekim 2015 Perşembe Günü Düzenlenen Törenle Eğitim-Öğretime Açıldı.
Abdullah Çinkay Anadolu Lisesi Törenle Açıldı

Vali Mustafa Hakan Güvençer konuşmasında, “Okulda milletin sesinin bulunduğunu, milletin sesinden ilham alan da bir devletin sesi olduğunu ve ben biliyorum ki bugün, burada, bir hayır kurumu, hayır iradesi olarak tezahür eden bu milletin sesi, aynı zamanda yaşanılan bütün zorluklara rağmen; ferasetini, basiretini, irfanını, sabrını, metanetini, cehdini, sadakatini, imanını, ümidini kaybetmeyen milletin sesidir. Bu hayrı ortaya koyan yüreği besleyen irfan aynı kaynaktan geliyor. Bu manada ben şahsım, vilayetim ve tüm milletin adına Abdullah Çinkay ve değerli ailesine şükranlarımı sunarım.” dedi.

 

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise okulla ilgili istatistiki bilgileri verdikten sonra ilimizde hayırsever iş adamlarımızın özverili katkılarıyla Eğitim adına fiziki alanda önemli mesafeler kaydedildiğini vurgulayarak, Çinkay ailesine teşekkür etti. 

 

Hayır sever iş adamı Abdullah Çinkay konuşmasında, çocukluk yıllarında okul hayatı ile ilgili yaşadığı olumsuzlukları dile getirerek, okulların genç nesiller için ne demek olduğunu bilenlerden biri olduğunu belirtip, Allah nasip ederse imkanlarımız el verdiği sürece yeni okullar yapmaya da devam edeceğim" dedi. 

 

Törene; Abdullah Çinkay ve Ailesi, Vali Mustafa Hakan Güvençer, Kahramanmaraş Milletvekilleri Mahir Ünal, Veysi Kaynak, Mehmet Uğur Dilipak, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Vali Yardımcısı Erkan Bulgan, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kurum Müdürleri, İş Adamları, Öğrenciler, Veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.