KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyet Bayramının 92.Yıldönümü Coşkuyla Kutladık

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 92.Yıldönümü Kutlamaları Ülkemiz Genelinde Olduğu Gibi İlimizde de Çelenk Sunma Töreniyle Başlayıp, 29 Ekim 2015 Perşembe Günü Yapılan Kutlama Törenleriyle Devam Etti.
Cumhuriyet Bayramının 92.Yıldönümü Coşkuyla Kutladık

28 Ekim 2015 Çarşamba günü Atatürk Anıtına yapılan Çelenk Sunma Töreni; Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı Çelenklerinin sunulmasıyla başlayıp, Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla sona erdi.

 

29 Ekim 2015 Perşembe günü yapılan Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları; saat 09.15’de Vali Mustafa Hakan Güvençer’in, Garnizon Komutanı Kur.Alb. Uzay Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile birlikte Makamında tebrikleri kabul etti.

 

Trabzon Caddesi Valilik Meydanında düzenlenen Kutlama programı saat 10.00’da; Vali Mustafa Hakan Güvençer, Garnizon Komutanı Kur.Alb. Uzay Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamaları ile başladı.

 

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasının ardından, Vali Güvençer, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. 

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92.yıldönümü nedeniyle göndermiş olduğu Kutlama Mesajı okundu. 

 

Tören; öğrencilerin şiirlerini okuması ve folklör gösterilerinin ardından okulların, şehit-gazi derneklerinin ve askeri birliklerin tören geçişi ile sona erdi.

 

Çelenk Sunma ve Kutlama Törenlerine; Valimiz Sayın Mustafa Hakan Güvençer, Garnizon Komutanı Kur. Albay Uzay Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, ilimizde görev yapan mülki ve askeri erkân, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.