KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Doküman Yönetim Sistemi (DYS) Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Bakanlığımızca yeni uygulamaya konulan Doküman Yönetim Sistemi (DYS) ve e-imza ile ilgili, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt başkanlığında, MEBBİS İl Yöneticisi Yakup Kaman koordinatörlüğünde, İl Millî Eğitim Müdürlüğü yönetici, personellerine yönelik Bilgilendirme ve Değerlendirme toplantısı yapıldı.
Doküman Yönetim Sistemi (DYS) Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Grup Başkanlığınca yürütülen; Doküman Yönetim Sisteminin (DYS) İl Millî Eğitim Müdürlüklerine yaygınlaştırma sürecinde, Iğdır, Van, İzmir, Eskişehir, Samsun, Adana, Artvin, Giresun ve Niğde ile birlikte Kahramanmaraş da pilot İl olarak seçilmiştir. Sistem ilk kurulduğundan bu yana 58095 adet e-imzalı evrak hazırlanmıştır. İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ise 477 adet e-imza kullanıcılara teslim edilmiştir. 

 

Toplantıda; Doküman Yönetim Sistemi (DYS) ve e-imza ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt; Bu yeni uygulamanın iş akışında ne kadar gerekli olduğuna vurgu yaparak, personellerimizin teknolojinin kendilerine sunmuş olduğu bu imkânı maksimum derecede kullanıp, daha düzenli, akıcı, planlı ve verimli bir şekilde çalışmalarını tavsiye etti. MEBBİS yöneticisi Yakup Kaman ise, Doküman Yönetim Sistemi (DYS) ve e-imza ile ilgili en çok yapılan hatalar ve karşılaşılan problemlerin nasıl çözüleceği hakkında bilgi verdi.

 

Bilgilendirme ve Değerlendirme toplantıları muhtelif tarihlerde MEBBİS İl Yöneticisi Yakup Kaman koordinatörlüğünde ilçelerimizde de devam edecek.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.