KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HACI MEHMET NARLI İLKOKULU/ORTAOKULU'NUN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

"Asrın felaketi " olarak nitelenen depremlerin merkez üssü ilimizde Hayırsever iş insanı Mustafa Narlı tarafından Türkoğlu ilçesine bağlı kırsal Çakallıhasanağa Mahallesi'nde 84 günde yapılan Hacı Mehmet Narlı İlk ve Ortaokulumuz düzenlenen törenle açıldı.
HACI MEHMET NARLI İLKOKULU/ORTAOKULU'NUN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Açılış töreni Hayırsever iş insanı Mustafa Narlı, Kahramanmaraş Valimiz Mükerrem Ünlüer, İl Müdürümüz Yusuf Kahraman, Önceki dönem Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci, milletvekillerimiz, protokol üyeleri, iş insanları, STK temsilcileri, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve vatandaşların katılımıyla dualar eşliğinde kurdele kesilerek gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından törenin açılış konuşmasını yapan Kahramanmaraş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Narlı, "6 Şubat depremlerinde köyümüzdeki okulumuz yıkılmıştı. Bakanımızla birlikte hızlı bir aksiyon alarak köyümüze yeni bir okul yapma kararı aldık. Bu noktada destek veren aileme teşekkür ediyorum. 12 derslikli okulumuzu 84 günde tamamlayarak çocuklarımızın hizmetine sunduk. Bugün itibariyle Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edeceğimiz okul, 2020 yılında aramızdan ayrılan merhum kardeşim Hacı Mehmet Narlı'nın adını taşıyor" cümlelerini kaydetti.

"Ülkemizin geleceği olan gençlerin burada yetişecek olması bizleri bir fabrika açılışını yapmaktan daha çok heyecanlandırdı. 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenmeyen hiçbir ferdimiz, tesisimiz, esnafımız yoktur. Herkes ciddi yaralar aldı. Depremden en çok etkilenenlerden birisi de Narlı ailesiydi. Daha fabrikalarının tadilatını yapmadan bu okulun yapımı için çalışmalara başladılar. 84 gün gibi kısa bir sürede şehrimize böyle bir okul kazandırdıkları için kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, "Haziran ayında temeli atılan okulun 84 gün gibi kısa bir sürede tamamlanarak hizmete açılmasının sevincini yaşamaktayız. Okulumuzda 15 öğretmenimizle 200 tane pırıl pırıl evladımız eğitim-öğretim görecekler. 6 Şubat'ta yaşadığımız depremler sonrasında ilimizde 120'ye yakın okulumuz ya yıkıldı ya ağır hasar aldı, bu sebeple de kullanılamayacak duruma geldi. O günden bugüne kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu şehre değer vermiş, katkı sunmuş hayırseverlerimizle, iş adamlarımızla 8 tane protokol imzaladık ve 106 tane derslik inşallah milli eğitimimize kazandırılmış olacak. Bu vesileyle şehrimize mal olmuş, şehrimize değer katacağını umduğumuz hayırsever iş adamlarımıza, sanayicilerimize, firmalarımıza burada bir çağrı yapmak ve yaptığımız protokollerin sayısını artırmak istiyoruz. İnşallah onlar da bu çağrımıza kulak verecekler ve inşallah bu yaralı şehrimizi tekrar eski günlerine döndüreceğiz." dedi.

Açılış programında konuşan Kahramanmaraş Valimiz Mükerrem Ünlüer, "6 Şubat depremleri sonrasında bugün açılışını yaptığımız okulun inşası için Narlı Ailesi ve Valiliğimiz arasında protokol imzalandı. 84 gün gibi kısa bir sürede yapımını tamamlayarak çocuklarımızın eğitimi için hizmete sundular. Mustafa Narlı ve değerli ailesine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

 TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci, "Bizleri çok mutlu eden bir etkinlik vesilesiyle bir aradayız. Böyle bir tesisi 84 gün gibi kısa bir sürede tamamlayıp eğitim öğretime kazandıran Narlı Ailesi'ne teşekkür ediyoruz. Yeni eğitim öğretim yılımızın da öğrencilerimiz, eğitimcilerimiz ve ailelerimiz için hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu. 

Konuşmaların ardından okulun açılış kurdelası kesildi ve okulun bölümleri gezilerek tören sonlandırıldı.

16-09-202316-09-202316-09-202316-09-202316-09-202316-09-202316-09-202316-09-2023

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.