KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Bilgilendirme Toplantıları Yapıldı

İlimizdeki Fatih Projesinin hayata geçirildiği okullarımızda görev yapan öğretmenlere EBA (Eğitim Bilişim Ağı)nın tanıtımı yapıldı.
EBA Bilgilendirme Toplantıları Yapıldı

Fatih projesinin ilimizde hayata geçirildiği toplam 48 lisede görev yapan öğretmen ve idarecilerin katıldığı toplantıları İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem ve Sınav Hizmetleri Birimi sorumlusu Müdür Yardımcısı Sıddık ŞİRİKCİ koordinatörlüğünde, Fatih Projesi İl Sorumlusu Bülent Esabil BİLİR ve Fatih Projesi Eğitmenleri tarafından tanıtıldı.

 

Toplantılarda Eğitim Bilişim Ağı Portalının avantajları, öğretmen ve öğrencilere sağladığı faydalar anlatıldı. Toplantılarda EBA’nın barındırdığı içeriklerle zamandan ve sınıf ortamından bağımsız öğrenme imkanı sağladığı belirtildi.  EBA’nın barındırdığı içerik bakımından her geçen gün daha da zenginleştiğine dikkat çekildi.

 

Toplantılarda öğretmen ve öğrencilere dağıtılan tablet bilgisayarlara yönelik uygulamalarla ilgili bilgiler de verildi. Eğitim içeriklerinin EBA Market üzerinden tabletlere nasıl indirileceği üzerinde duruldu.

 

Projenin uygulamaya geçirildiği okullarda yapılan toplantılara yaklaşık 1500 civarında öğretmenimiz katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.