KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yarıyıl Tatili Karne Heyecanıyla Başladı

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Birinci Dönemi Onikişubat İlçesi Yıldırım Bayazıt İlkokulu ve Dulkadiroğlu İlçesi Yahya Kemal ilkokulunda karne töreni heyecanıyla sona erdi.  
Yarıyıl Tatili Karne Heyecanıyla Başladı

Onikişubat İlçesi Yıldırım Bayazıt İlkokulu ve Dulkadiroğlu İlçesi Yahya Kemal İlkokulunda düzenlenen karne törenine Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Dulkadiroğlu İlçe Kaymakamı Mehmet Türköz, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdür Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı. 

 

Karne töreninde sınıfları ziyaret eden Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Dulkadiroğlu İlçe Kaymakamı Mehmet Türköz, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt öğrencilere karnelerini dağıtarak öğrencilerin heyecanına ortak oldular.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt “Öğretmenlerimizin özverili gayretleri ile çocuklarımız yarınlara özgüvenle bakacak. Öğretmenlerimizin veli ziyaretlerinde bulunması okul veli ilişkilerini olumlu yönde etkileyecektir. Yarıyıl tatilinde siz değerli öğretmenlerimize çalışmalarınızdan dolayı teşekkür eder sizlere iyi tatiller dilerim” dedi.

 

Karne dağıtım töreni sonunda öğrencilere yönelik kısa bir açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt “2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının 1. Dönemini bu gün öğrencilerimize karnelerini dağıtarak bitirmiş bulunmaktayız. Her fırsatta dile getirdiğimiz gibi öğrencilerimiz tatilde dinlenerek bol bol da kitap okusunlar, spor ve eğlenceye de zaman ayırsınlar. 15 günlük yarıyıl tatilinde velilerimiz özellikle ilkokulda okuyan çocuklarıyla birlikte kitap okuyarak çocuklarını kitap okumaya teşvik etsinler çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanmalarına katkıda bulunsunlar. Öğrencilerimizi yarıyıl tatilinde dinlenmiş 2. Eğitim-Öğretime hazır ve enerjik olarak bekliyoruz.  Ben tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, velilerimize de saygılar sunuyorum” diye konuştu.

 

İlimiz genelinde 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı birinci dönemi sonunda 261.692 öğrenci Karne aldı. 23 Ocak 2015 Bugün başlayan yarıyıl tatili 09 Şubat 2015 tarihine kadar devam edecek. 09 Şubat 2015 tarihinde başlayacak olan 2. Yarıyıl Eğitim Öğretim Dönemi ise 12 Haziran 2015 tarihinde sona erecek.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.