KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmenler Toplantısı Yapıldı

Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen Rehber Öğretmenler Toplantısı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde yapıldı.
Rehber Öğretmenler Toplantısı Yapıldı

Rehber Öğretmenler toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Balkis, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Güner, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yahya Dertli ile  Onikişubat, Dulkadiroğlu, Türkoğlu, Pazarcık, Andırın ve Çağlayancerit ilçelerinde görev yapan Rehber Öğretmenler ve paydaş kurum temsilcileri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, “Okullarda rehber öğretmenlerin öneminden bahsederek okul idaresi ile işbirliği halinde faaliyetlerini yürütmeleri gerektiğini, ilimizin başarısın yükselmekte olduğunu, bunda rehber öğretmenlerimizin çok önemli bir rol üslendiğini; İlimizin yürütmekte olduğu yerel projeleri sahiplenerek başarıyı daha da yükselteceğimizi, ayrıca diğer paydaş kurumlarla işbirliği içerisinde bulunulması gerektiğini belirtti. Çalışmalarından dolayı tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

 

Samimi paylaşımlarla devam eden toplantıda Rehberlik ve Araştırma Merkezi bölüm başkanları detaylı sunum yaptı. Farklı dönemlerde ortak çalışmalar yapılan paydaş kurumların temsilcileri de Rehber Öğretmenlerin kendileri ile çalışma alanlarındaki tüm konularda işbirliği yapabileceklerini, bu ve benzeri toplantılarda bir araya gelmenin önemi vurgulandı.

 

Toplantıda, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü, İşkur, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden temsilcileri de kendi kurumları ve okullarda yapılan ve yapılacak olan ortak çalışmalar hakkında paylaşımda bulundu.

 

Rehber Öğretmenler toplantısı iyi dilek temennileri ile sona erdi.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.