KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Sevim Şirikçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt başkanlığında İl Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.
İl Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Paksoy, Şube Müdürü Önder Erdem Gökşen, Hayat Boyu Öğrenme Şefi Bayram Metin, Milli Eğitim Koordinatör MEBBİS İl Yöneticisi Yakup Kaman, Sevim Şirikçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cemal Küçük, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Çok Programlı Lise  müdürleri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, “1.Eğitim dönemini kazasız belasız tamamladık. Geçen dönem içerisinde bir takım faaliyet ve etkinlikleri sizin ve öğretmenlerimizin katkılarıyla gerçekleştirdik. Sizin şahsınızda öğretmen arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Çağımız iletişim çağıdır. Bizlerde çok sağlıklı iletişim kurmak zorundayız. Müdür ve müdür yardımcılarımızın telefonlarını aldık, WhatsApp’ ta Mesleki Teknik Eğitim Grubu oluşturuyoruz. Ortaokul, ilkokul ve diğer okullarımızın da grupları ayrı ayrı oluşturulacak.

 

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile ilimiz genelinde ortaöğretim 12. Sınıf öğrencilerine “Başarıyı Okulla Yakala Projesi” kapsamında deneme sınavı yapacağız. Bu sınavlarda sizlerden büyük destek bekliyoruz. Deneme sınavı sonucunda her okulun en fazla net yapan öğrencisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz tarafından gerçekleştirilecek olan Çanakkale gezisine katılacaktır. Öğrencilerimizin eğitimini en iyi ortamlarda almaları için var gücümüzle çalışmalıyız.

 

Ülkemizde hiç kimsenin arzu etmediği cinsel istismar vb. her türlü tehlikelerden öğrencilerimizi korumak ve kollamak zorundayız. O nedenle bu tür olaylara meydan vermemek için aşırı hassasiyet göstermeliyiz. Bu nedenle okullarımızda tüm alanlarını kontrolümüz altında bulundurmalıyız. İlimizin eğitimde başarı grafiği yükselen 10 ilin içerisinde yer alması bizim şevkimizi daha da arttırdı. Tüm okullarımızın bu başarıyı aşağıya düşürmeden, bu yükselişe hız kazandırmalarını istiyorum” dedi.

 

Toplantıya Mesleki ve Teknik Eğitim ile ilgili tanıtım sunumu yapıldı ve peşinden Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliğinde belirtilen esaslar doğrultusunda Tam Gün Tam Yıl Uygulaması ile birlikte diğer gündem maddeleri değerlendirildi.

 

İl Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısı dilek ve temennilerle son buldu.

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.