KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilere "Geleceğin Mesleği ve Sınav Motivasyonu" Semineri Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “Başarıyı Okulla Yakala Projesi” kapsamında organize ettiği Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi işbirliğinde "Geleceğin Mesleği ve Sınav Motivasyonu" konulu seminer verildi.
Öğrencilere

Seminere İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü,  Mustafa Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Dal, Yunus Haskılıç, Okul Müdürleri, idareciler ve öğrenciler katıldı. 

 

Müdürlüğümüz AR-GE Birimi tarafından yürütülmekte olan "Başarıyı Okulla Yakala Projesi" kapsamında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığının desteğiyle Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Necati Vardar, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ali Bozgedik tarafından İlimiz Merkez Anadolu Lisesi öğrencilerine iki oturum halinde "Geleceğin Mesleği ve Sınav Motivasyonu" konulu konferans verildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt açılış konuşmasında, ”Öğrencilerimizi sürekli dinamik tutma, bilgiyle buluşturma çalışmaları artarak devam etmekte, bugün Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesinin değerli öğretim görevlileri sınavlara yönelik motivasyonu arttırmak hem de Nanoteknoloji ile ilgili öğrencilerimizle bilgi paylaşacak ve yeni ufuklar açacaklar. Saygıdeğer Öğretim görevlilerine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi Öğretim Görevlisi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü (Rehberlik Koordinatörü) Ali Bozgedik öğrencilerin üniversite sınavına hazırlanırken neler yapmaları gerektiği, sınava hazırlanış şekli gibi konularla ilgili öğrencilere bilgiler aktardı. 

 

Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Necati Vardar ise Nanoteknolojinin ne olduğunu, hangi bilim dalları ile irtibatlı olduğunu, nanoteknoloji ile neler yapılabileceğini gösterdiği videolarla bilgi paylaşımında bulundu. Özellikle videolar katılımcılar üzerinde ilgi uyandırdı.

 

Seminer, öğrencilerin sorularının yanıtlanması ve hediye takdiminin ardından sona erdi.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.