KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilere YGS Deneme Sınavı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Ödüllü YGS Deneme Sınavı yapıldı. İl genelinde 109 okulda yapılan sınavlara 13.300 öğrenci katıldı.
Öğrencilere YGS Deneme Sınavı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, YGS Deneme Sınavına ile ilgili “Büyükşehir Belediyesinin eğitim camiasına çok büyük hizmetleri olduğunu ifade ederek, Eğitim alanında kendilerini ziyaret ettiğimiz zaman elimiz boş dönmedik. Her zaman yanımızda oldular ve olmaya da devam ediyorlar. Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin YGS Sınavı öncesinde böyle bir deneme sınavı yapmaları hem öğrencilerimizin motivasyonu açısından hem de öğrencilerimize tarih bilincini aşılamak maksadıyla Çanakkale Gezisi ile ödüllendirilmesi çok büyük önem arz etmektedir.

 

İl genelinde yapılan deneme sınavına 109 okulumuzdan 12.200, mezun olan öğrencilerimizden de 1.100 olmak üzere toplam 13.300 öğrencimiz katılmıştır. Bu sınavın yapılmasında katkı sağlayan Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına, , İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerine, İlçe Milli Eğitim Müdürlerine ve Şube Müdürlerine, Okul Müdürlerine, Öğretmenlere ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Muharrem Erantepli, “Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime her zaman önem verdiklerine dikkat çekerek, bu yıl YGS sınavına girecek öğrencilerimizi motive etmek adına böyle bir deneme sınavını İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortaklaşa düzenledik.

 

Öğrenci kardeşlerimize tarih bilincini aşılamak ve her gencimizin Çanakkale’yi mutlaka görmesi gerektiği inancıyla ödül olarak bir gezi düzenledik. Bu deneme sınavında başarılı olan okul birincisi öğrencilerimiz ve her ilçeden bir öğretmenimiz olmak üzere yaklaşık 150 kişilik bir kafileyi 20-23 Mart 2015 tarihleri arasında Çanakkale Gelibolu Yarımadası’nı gezdireceğiz. Deneme sınavının gerçekleşmesinde katkı sağlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz’ e ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

Sınav anında İl ve İlçe yöneticileri okulları yerinde ziyaret ederek deneme sınavının sağlıklı bir şekilde yürümesini sağladı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.