KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Pazarcık’ta Okul Müdürleriyle TEOG Sınavını Değerlendirdi

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt Pazarcık Karagöl Orta Okulunda Pazarcık İlçesinde görevli okul müdürleriyle toplantı yaparak önemli konuları ele alıp Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavını (TEOG) değerlendirdi.
İl Milli Eğitim Müdürü Pazarcık’ta Okul Müdürleriyle TEOG Sınavını Değerlendirdi

Değerlendirme toplantısına, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Pazarcık İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çilo, Pazarcık İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Mecit Madenkuyu, Okul Müdürleri katıldı.  

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, ”Kahramanmaraş TEOG Sınavında yükseliş gösteren on ilden bir tanesidir. Bu 70 kadar ilin ortalaması geriye gidiyor demektir. TEOG sınavında İlimiz genel anlamda Türkiye ortalamasında. Yönetici atama ile ilgili sıkıntılı bir süreci geride bıraktık ve bu süreci en güzel bir ortama getirdik. Sizler bizim yol arkadaşlarımızsınız. Sizlerden özverili çalışmalar bekliyoruz. Bütün paydaşlarımızla gayretli çalışmalar sergileyerek bu yükseliş trendini devam ettireceğiz. 

 

Pazarcık ilçemizin TEOG ortalaması, il ortalamasının altında. Yani Pazarcık ilçemiz ilimizin ortalamasını da aşağılara çeken bir ilçemiz. Bunun için elimizi taşın altına koymak zorundayız. Çalışmalarınızı bu doğrultuda yapmalısınız. Bu toplantının da amacı budur. Ortak bir çaba ve ortak bir niyetle ve ortak kararlarımızla bunu başaracağız.

 

Özgün projeler geliştirip uygulamalısınız. Öğretmenlerimizle toplantılar düzenleyip eksikliklerimizi tespit edip, hedeflerimizi anlatmalıyız. Öğrenci velilerimizle sık sık görüşmeler yaparak onları eğitimin içine çekmeliyiz.

 

Öğrencilerimize bilgiler yüklerken onların aynı zamanda iyi insanlar olarak yetişmesini sağlamalıyız. Vatan haini sadece askerine silah sıkan demek değildir. Bu anlamda da görevimizi yapmalıyız. Öğrencilerimizin namuslu, edepli olması için çaba sarf etmeliyiz.

 

Bağımlılık yapan maddelere karşı uyanık olmak zorundayız. Çocuklarımızı bu illetten korumak ve sebep olacak her ihtimalleri düşünerek okulumuzun her alanını ve çevresini gözetim altında bulundurmalıyız. Hiç şüphesiz, cinsel istismar çocuklarımızın başına asla gelmemesini umduğumuz bir olaydır. Çocuklarımızı internet ve her türlü cinsel istismardan korumak için tedbir almalıyız. Rehber öğretmenlerimiz yoluyla velilerimizle toplantılar yapılarak bu konuda bilgilendirme yapılmalı. Yönetici ve öğretmenlerinizle buna fırsat ortamı vermemelisiniz” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, okul müdürlerinin karşılaştıkları problemlerle ilgili soruları tek tek dinleyerek çözüm önerilerinde bulundu. Okul müdürlerine güvendiklerini, kendilerinden çalışma arkadaşlarıyla birlikte başarı beklediklerine dikkat çekerek toplantıdan ayrıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.