KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi” Kapsamında “Kitap Kumbaram” Etkinliği Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürlüğü “Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi” kapsamında, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İşler Kırtasiye’nin katkılarıyla “Kitap Kumbaram” etkinliği Yazar Yusuf Dursun’ un katılımı ile Yunus Emre Ortaokulunda yapıldı.
“Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi” Kapsamında “Kitap Kumbaram”  Etkinliği Yapıldı

“Kitap Kumbaram” etkinliği programına, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, İl Millî Eğitim Müdür yardımcısı Ahmet Akküncü, , İşler Kırtasiye personelleri, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt şu ifadeleri kullandı, “Sayın başkanım, çok kıymetli mesai arkadaşlarım, değerli öğrenciler hepinizi sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum. Şimdi biz belediyemizin organize ettiği kitap fuarı ile birlikte ilimizde öğrencilerimizle yazarlarımızı buluşturma faaliyetlerinin artarak devam etmesini arzu ettik ve buna bağlı olarak projeler hazırladık. Bu projeleri hazırlayıp Büyükşehir Belediyemize gittiğimizde, eğitim, öğretim faaliyetleri adına yaptığımız hiçbir projeye olmaz demediler, sırtlarını dönmediler, bilakis daha fazla ne yapabiliriz, nasıl katkıda bulunabiliriz diye bize yardımcı oldular imkân sundular. Ben huzurlarınızda büyükşehir belediyemize teşekkür ediyorum. 

 

Ayrıca  “Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi” kapsamında İşler Kırtasiye’nin bu faaliyetlerin yerine getirilmesinde çok ciddi bir katkısı ve emeği var ben yine buradan İşler Kırtasiye’nin tüm çalışanlarına emek verenlerine teşekkür ediyorum.

 

Biz acılarımızı paylaşarak azaltıyoruz ve sevinçlerimizi paylaşarak çoğaltıyoruz. Yapmış olduğumuz bu projede de yine bir paylaşım örneği var. Belki en önemlisi şu “Bilgi paylaşıldıkça çoğalıyor” ama madde paylaşıldıkça azalıyor. Şimdi siz cebinizde bulunan 5 lirayı arkadaşınıza verirseniz, paranız azalmış olur. Ama bilginizi arkadaşınızla paylaşırsanız bilginiz azalmadığı gibi huzura kavuşursunuz. İşte bizim projenin de aslında özü budur. Yani biz güçlerimizi birleştirerek, küçük harçlıklarımızı bir araya getirerek bir kitap kumbarası oluşturuyoruz ve bu kitap kumbarasıyla herkesin ortak katkılarıyla okumaya, eğitime, kültüre biraz masraf ediyoruz ama bunun bilgisinden, birikiminde hepimiz istifade ediyoruz.

 

Ben bu projenin hazırlanmasında başta çalışma arkadaşlarım olmak üzere bize katkı sunan Büyükşehir Belediyemize, İşler Kırtasiye çalışanlarına, öğretmen arkadaşlarıma ve siz kıymetli öğrencilere teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ’da bir konuşma yaptı konuşmasında, “Sayın Müdürüm, değerli misafirlerimiz, değerli yazarımız Yusuf Dursun Bey, değerli öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz, İşler Kırtasiyenin sahibi ve değerli personelleri önce size Büyükşehir Belediye Başkanımızın selamını iletiyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız her fırsatta şunu ifade ediyor.  Ben Kahramanmaraş’ta tüm öğrencilerin ikinci velisiyim.

 

Dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi olarak bizde Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarıyla bu projenin içerisinde yer almaktan dolayı memnuniyetimizi ifade ediyoruz. İnsanlara çeşitli imkânlar sunabilirsiniz ama onların İç dünyasını zenginleştiremezseniz bir anlamı olmaz. Tabii bilgiyle buluşmak, bilgiyle hemhal olmak, bilgilerin davranışlara ve söze dönüşmesi bir kazançtır. Biz proje kapsamında kumbaramızda biriktirdiğimiz paralarla alınan kitaplar sayesinde dostluklarımızda pekiştireceğiz. Çünkü tek dost kitaptır. Evinizin bir köşesinde bulunan kitaplar kızmadan, öfkelenmeden, sabırla sizi beklerler ve size tebessüm eden sayfalarını okumanızı ister” dedi.

 

Bu konuşmadan sonra Yazar Yusuf Dursun’da hayatından kesitler anlattı, şiirler okudu ve kitap okumanın önemine dikkat çekti. Buradan topluca sınıflara geçilerek kumbara dağıtımı yapıldı. Bu kumbaralara zaman içinde atılan paralarla ilçelerde açılacak kitap fuarlarında kitaplar alınacak ve öğrencilerin daha çok kitap sevgisi sahibi olması, daha çok kitap okuması sağlanacak.

 

Etkinliğin son bölümünde Yazar Yusuf Dursun öğrencilere kitaplarını imzaladı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.