KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dijital Öğrenme ve Öğrenme Fırsatlarına Erişim Semineri Düzenlendi

Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda yaklaşık 400 yetişkinin katılımıyla “Dijital Öğrenme ve Öğrenme Fırsatlarına Erişim” semineri düzenlendi.
Dijital Öğrenme ve Öğrenme Fırsatlarına Erişim Semineri Düzenlendi

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü koordinesinde Hayat Boyu öğrenme konusunda yetişkinlerin farkındalık ve kültürünü arttırmak, özellikle temel becerilerinin geliştirilmesi yoluyla yetişkinlerin yeterliliklerini geliştirmek. Yetişkinler için daha esnek ve kolay bir yol olan uzaktan öğrenme yöntemiyle Hayat Boyu Öğrenme fırsatlarına erişimlerini arttırmak amacıyla Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Genel Müdürlüğü tarafından 2014-2015 Yetişkin Eğitimi Avrupa Gündemi Uygulaması başlığı altında desteklenen Türkiye Yetişkin Öğrenme Gündemi Uygulamalar kapsamında, Dijital Öğrenme ve Öğrenme Fırsatlarına Erişim  semineri yapıldı. 

 

Seminere, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünü temsilen Eğitim Uzmanı Zeynep Meriç, Proje Sorumlusu Hüseyin Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ertan Göl, Ahmet Sarıtürk ve Sıddık Şirikci, Şube Müdürü Ali Tiyek, Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Müdürü Selahittin Kılınçkıran, Hayat Boyu Öğrenme Şefi Bayram Metin ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün idarecileri, personelleri ve vatandaşlarımız katıldı.

 

Seminerin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ertan Göl, Hayat Boyu Öğrenmenin önemine vurgu yaparak, seminere katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek seminerin etkin verimli geçmesi temennisinde bulunarak seminerin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünü temsilen katılan Eğitim Uzmanı Zeynep Meriç ise Dijital Öğrenme ve Öğrenme Fırsatlarına Erişim seminerinin 81 İlimizde yapılacağını bu gün burada 47.seminerimizi düzenliyoruz Ülkemizde Hayat Boyu Öğrenmeye katılımın artırılması ve yetişkin eğitimi ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Seminere katılan kişilere memnuniyet anketi uygulaması yapılarak,  seminer bitiminde katılanlara belge töreni yapıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.