KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Uygulayıcı Eğitim Programı” Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti’ nin ortaklaşa düzenlenlediği  “Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Uygulayıcı Eğitim Programı” Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi’nde başlatıldı. 
“Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Uygulayıcı Eğitim Programı” Başladı

Programın açılışında konuşan İl Millî Eğitim Şube Müdürü Duran Doğan, yaptığı konuşmada bağımlılıkla mücadelenin önemine dikkat çekerek katılımcılara teşekkür etti, seminerin verimli ve başarılı geçmesi dileğinde bulundu.

 

Yeşilay Cemiyeti Kahramanmaraş Şube Başkanı Mustafa Timurbanga yaptığı açılış konuşmasında “Bir ülkenin geleceğini şekillendiren gençlerdir. Siz değerli öğretmenlerimizin bu kadar geniş kapsamlı bu işe sahip çıkması bizleri fevkalade memnun etmiştir. Ben bir iş adamıyım fakat mesaimin bir kısmını 2007 yılından beri gençliği bağımlılıktan kurtarma adına kullanıyorum. Zira farkındalık oluşturulmayan zararlı alışkanlıklara hayır diyemeyen hedefi ve gayesi olmayan bir gençlik istemiyoruz.

 

Son yıllarda özellikle uyuşturucu ve internet bağımlılığı artmıştır. Çözüm topyekun bir mücadeleden geçer. “Harama haram diyen ve kendini koruyan bir nesil istiyoruz.” Bu konuda desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize, İl Milli Eğitim Müdürümüze ve tüm eğitim camiamıza teşekkürlerimi sunuyorum. 

 

Kahramanmaraş merkez ve tüm ilçelerin de telekonferansla bağlandığı programda Milli Eğitim İl Koordinatörü Süleyman Erdal Darak ise katılımcı öğretmenlere sunumlarını ve önceliklerini anlatarak üç gün sürecek olan semineri başlattı.

 

Üç gün boyunca hem Kahramanmaraş’ta hem de ilçelerinde 500 kişilik öğretmen kadrosuna, konularında uzman olan Süleyman Erdal Darak alkol bağımlılığı, Gökhan Atılgan “Tütün bağımlılığı”, Ali Toz “Madde Bağımlılığı”, Ali Boyraz “Sağlıklı Yaşam”, Yakup Kaman ise “Teknoloji Bağımlılığı”nı anlatacak.

 

Toplantıya İl Milli Eğitim Şube Müdürleri; Ali Tiyek, Duran Doğan, Yeşilay Cemiyeti Kahramanmaraş Şube Başkanı Mustafa Timurbanga, Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Müdürü Selahhatin Kılıçkıran, Millî Eğitim Hayat Boyu Öğrenme Şefi Bayram Metin, Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçelerinde görev yapan rehber öğretmenler katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.