KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Telekom Ortaokulu’nda Bilim Fuarı

Türk Telekom Ortaokulu öğrencileri tarafından düzenlenen ”TUBİTAK Bilim Fuarı”na ilgi büyük oldu.
Türk Telekom Ortaokulu’nda Bilim Fuarı

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt konuşmasında, "TÜBİTAK Bilim Fuarlarına geçen yıl 8 okulun katıldığını, bu yıl ise ilginin büyük olduğunu ve 70 okulun müracaat yaptığına dikkat çekerek, Bilim Fuarlarını yapacak okullara teşvik amaçlı TÜBİTAK tarafından 5000 TL destek verilmektedir, buda okullarımız için çok önemlidir. Okullarımızda düzenlenen bilim fuarlarının temel amacı, öğrencilerimizin bilimle buluşmasını, bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duymasını sağlamaktır. Ayrıca öğrencilerimizin kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulması hedeflenmektedir. Ben bu çalışmalara destek veren okul yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, velilerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

 

Okul Müdürü Yakup Dal ise fuarlı ilgili şu bilgileri verdi, “Okulumuzun Bilim Fuarı çalışması Müdür Yardımcımız Mustafa Nacar’ın koordinesinde Teknoloji ve tasarım Öğretmenleri: Ayşe Aydın, İlyas kaçmış, Tuba Türe, Fen Bilgisi Öğretmenleri: Bilal Aydın ve Turan Kurt’un yön vermesiyle 45 öğrenci tarafından 5 ay gibi kısa bir süre çalışma sonucunda düzenlenmiştir. Bilim Fuarında sergilenmek amacıyla 168 proje geliştirilmiş olmasına rağmen 6 kişilik komisyon tarafından seçim yapılarak 45 proje sergilenmeye uygun görüldü” dedi.

 

Türk Telekom Ortaokulu salonunda açılan ”TUBİTAK Bilim Fuarı”na İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcısı M. Akif  Kahveci, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürü Adnan Alagöz, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Eyüp Karataş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları: Ahmet Sarıtürk, Ahmet Akküncü, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Dal, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

 

Proje sahibi öğrenciler ziyarete gelenlere projelerle ilgili bilgi verip aydınlattılar. Fuara büyük bir ilginin olduğu gözlemlendi.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.