KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TUBİTAK Bilim Fuarı Açılışı Yapıldı

Hoca Ahmet Yesevi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Bilim Fuarı açılışı gerçekleştirildi.
TUBİTAK Bilim Fuarı Açılışı Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, “TÜBİTAK Bilim Fuarları, Temel ve Ortaöğretimde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak MEB’e bağlı okullarda düzenlenen bilimsel faaliyetlerdir. Okullarımızda TUBİTAK bilim fuarı müracaatında büyük bir gelişme yaşadıklarına dikkat çekerek, ülkemizde düzenlenen bilim fuarlarının temel amacı, öğrencilerimizin bilimle buluşmasını, bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duymasını sağlamaktır. Birçok ülkede bölgesel, ulusal ya da uluslararası çapta düzenlenen bilim fuarları, katılımcılara problem çözme becerilerini geliştirme, yaratıcılıklarının farkına varma ve kendini ifade etme olanağı sağlaması nedeniyle önemlidir.

 

Bu fuarların amacı, öğrencilerin ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşmalarını sağlayacak eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturmaktır. Bu ortamda araştırmasını sunan öğrenciler, üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkalarıyla paylaşmanın coşkusunu ve bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşayacaktır” dedi.

 

TUBİTAK Bilim Fuarına İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Ahmet Sarıtürk, Mustafa Yılmaz, Sıddık Şirikçi, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yunus Haskılıç, Yahya Dertli, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.