KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dinimi Yarışarak Öğreniyorum

Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (KAMİMDER) tarafından, Kahramanmaraş merkezde bulunan “İmam Hatip Ortaokulları Arası Bilgi Yarışması” düzenlendi.
Dinimi Yarışarak Öğreniyorum

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde düzenlenen yarışmaya, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Müftüsü Muhammed Gevher, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Şube Müdürleri, KAMİMDER yönetim kurulu üyeleri ve 8 İmam Hatip Orta Okulu öğrencileri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt Düzenlen programın açılış konuşmasında, “Türkiye’yi yönetecek kadroların bu okullardan çıkmasını amaçlıyor ve hedefliyoruz. Onun için sadece mesleki bilgilerle kalmadan bilimin, tekniğin ve teknolojinin altyapısını bu okullarda kurarak uygulamayı hedefliyoruz” dedi. Konuşmadan sonra yarışmaya geçildi.

 

Yarışmada öğrencilere Genel Kültür, Temel Dini Bilgiler, Kur’an-I Kerim, Arapça, Siyer gibi konulardan yarışmada 18 Soru Soruldu.

 

Yarışmada Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulu birinci, Özel İdare İmam Hatip Ortaokulu ikinci, Kervan Pastanesi Turgut Pekel İmam Hatip Oraokulu ise üçüncü oldu.

 

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.