KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşımalı Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı Taşımalı Eğitim İlk ve Ortaokul İl Değerlendirme toplantısı Müdürlüğümüz 12 Şubat Toplantı Salonunda 28.04.2015 tarihinde saat 13:30’da İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Kahveci Başkanlığında toplandı. 
Taşımalı Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcısı Cengiz Doğan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Bardak ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

 

Taşımalı Eğitim İlk ve Ortaokul İl Değerlendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un konuşmasıyla başladı.

 

Yapılan İl Değerlendirme toplantısında;

 

İlçe Planlama Komisyonlarınca yapılmış olan İlk ve Ortaokul planlama çalışmaları doğrultusunda;

 

a)İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinin taşıma yoluyla eğitime erişim iş ve işlemlerini düzenleyen usul ve esasları belirlenmiştir.

 

b)İlçelerin öğrenci taşıma planlaması raporlarını inceleyerek bu Yönetmelik hükümlerine uymayan, öğrenciyi, öğrencisi taşınan okulu, yerleşim birimi ile taşıma merkezi okulları uygulama kapsamından çıkartılmasına,

 

c)Başka bir il veya ilçeden öğrencisi taşınacak yerleşim birimleri ile okul/kurumların taşınmasına ait planlamaların il veya ilçeler arasında koordinasyon sağlanması için gerekli çalışmalar yapılmasına,

 

ç)Öğrencileri taşıma kapsamından çıkartılıp yeniden açılacak okul/kurumların bakım ve onarımlarının yapılması ve eğitim-öğretime hazırlanması için gerekli çalışmalar yapılmasına,

 

d)İl düzeyinde öğrenci taşınması planlamasına son şekli verilmiş ve Taşımalı Öğrenci Modülüne işletilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bildirilmesine ve  Taşımalı Eğitim İlk ve Ortaokul Planlamasının 05.05.2015 tarihinde Valilik Makam Onayına sunulmasına karar verilmiştir.

 

Ayrıca, İl Değerlendirme toplantısında Komisyon Başkanı Zekeriya Kahveci ve Destek Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Bardak Taşımalı eğitim ile ilgili bir sunu hazırlayarak Taşımalı Eğitim de çıkan sorunlar ve çözüm önerilerini dile getirmişlerdir.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.