KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Okul Servis Araçları Şoförleri Eğitici Eğitimi” Semineri Yapıldı

Müdürlüğümüz M. Sait KIRMACI Toplantı Salonu’nda il genelindeki okul servis araçları şoförlerine eğitim verecek eğitimcilere “Okul Servis Araçları Şoförleri Eğitici Eğitimi” semineri düzenlendi.
“Okul Servis Araçları Şoförleri Eğitici Eğitimi” Semineri Yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu arasında imzalan protokol doğrultusunda İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Kahveci ve Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü temsilcisi Fatih Arın tarafından, 27-28 Nisan 2015 tarihlerinde, il genelindeki okul servis araçları şoförlerine eğitim vereceklere yönelik “Okul Servis Araçları Şoförleri Eğitici Eğitimi” semineri düzenlendi.

 

Okul Servis Araçları Şoförleri Eğitici Eğitimi semineri 27 Nisan 2015 tarihinde İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin Akkurt un açılış konuşması ile başladı. Eğitim Yöneticisi Fatih Arın ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Kahveci tarafından katılımcılara, Trafikte hak ihlalleri, temel ilkyardım eğitimi, güvenli sürüş ve temel trafik kuralları, servis aracı ve çocuğun güvenliği, servis sürücülüğü ve trafik ihlalleri, çocuk ve asayiş, çocuk trafik kaza nedenleri, çocukların trafik ortamında fiziksel ve mental dezavantajları, araç içi davranışlar, stres yönetimi, öfke kontrolü, iletişim, empati, meslek etiği v.b. konularda bilgilendirmeler yapıldı.

 

Eğitim seminerine, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Müdür Yardımcısı Zekeriya Kahveci, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Öğretim Kurumlarından sorumlu Şube Müdürleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği temsilcileri ve Şoförler ve Otomobilciler Odası temsilcileri katıldı.

 

28.04.2015 tarihinde katılımcılara sertifikaları verilerek program sona erdi.

 

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.