KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afşin İlçesinde Kitap Fuarı Açıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İşler Kitap Kırtasiye’nin “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” projesi kapsamında ortaklaşa düzenlediği “Kitap Şenliği” düzenlenen törenle Afşin İlçesinde açıldı.
Afşin İlçesinde Kitap Fuarı Açıldı

Kitap şenliği açılışına, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet Akküncü, Ahmet Sarıtürk, Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Turizm Şube Müdürü Serdar Yakar, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan, Afşin Belediye Başkan Yardımcısı Nusret Karataş, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Bilal Özden, Hasan Arslan, Onikişubat Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi Müdürü Erdal Şahin Gedikoğlu, Dulkadiroğlu Aksu İlkokulu Müdürü Oğuz Karakoç, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, “Değerli protokol, çok kıymetli okul müdürlülerim ve sevgili öğrenciler. “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” projesi doğrultusunda bu gün 6. Kitap şenliğinde birlikteyiz. Bu projede temel hedef öğrencilerimizin kitapla buluşmasını sağlamaktır. Bu bağlamda Büyükşehir Belediyemiz ve İşler Kırtasiye ile bir protokol imzaladık. Bu protokol neticesinde ilçelerimizde, öğrencilerimizi kitaplarla buluşturmayı planladık. İlk etapta öğrencilerimize kitap kumbaraları dağıttık. Bu kumbaralarda harçlıklarından tasarruf yaparak biriktirdikleri paralarla kendi istekleri doğrultusunda kendi paralarıyla kitap alarak, bu benim kitabım diyebilmeyi planladık. Daha önce açtığımız kitap şenliklerinde “Bu Benim Kitabım” duygusunun hâkim olduğunu gördük” dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Şube Müdürü Serdar Yakar ise yaptığı konuşmasında, “1.sini geçtiğimiz Aralık ayında gerçekleştirdiğimiz Kitap Fuarının küçültülmüş bir şeklini burada gerçekleştirmek üzere burada bulunuyoruz. Hepinize öncelikle hoş geldiniz diyorum.   Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor projesinin bu ayağında yerel yazarlarımız, ulusal yazarlarımız burada bizimle birlikte olacak. Bu birlikteliklerin öğrencilerimiz açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Yedi Güzel adamın da 1950’lili yıllarında bir grup öğrencinin bir takım etkinliklere bir araya gelmesi ve dayanışması sonucunda Türkiye gündemine oturmuştur isimler olmuştur. Ben inanıyorum ki geleceğin güzel adamları, geleceğin yazarları burada içimizden çıkacaktır” dedi.

 

Afşin Belediye Başkan Yardımcısı Nusret Karataş’ta yaptığı konuşmada, “Hayatım boyunca hep şunu düşündüm, kitabında ilk emri “oku” olan bir dinin mensupları olarak neden okumuyoruz? Neden az okuyoruz? Çocuklarımızı küçük yaşlarda kitapla tanıştırmıyoruz, bir kitap kültürü oluşturmuyoruz. Bunun altında yatan en büyük sebep budur. İnşallah bu tür faaliyetler bu olumsuz sebebi telefi edecek, yok edecek ve çocuklarımıza kitap sevgisini oluşturacak, okuma bilincini oluşturacaktır” dedi.

 

Bu konuşmalardan sonra Kitap Fuarının kurdelesi protokol tarafından kesilerek açılış gerçekleştirildi. Öğrencilerin kitaplara hücum edişi ve heyecanları görülmeye değerdi. Öğrenciler kumbaralarında biriktirdikleri paralarla kitap sahibi oldular.

 

AFŞİNLİ ŞAİR VE YAZARLARDA FUARDAYDI!

Afşin’in Edebiyat Dünyasına katkı sağlayan Şair ve Yazarlarda Fuardaydı. Osman Konak, Arif Taşkale, Haşim Kalender, Ahmet Süreyya Durna ve Mustafa Hamiş Fuarda okuyucularıyla buluştu. Fuar 13-15 Mayıs tarihleri arasında açık.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.