KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımızda “TUBİTAK Bilim Fuarı ve Teknoloji Tasarım Sergisi” Açılışı Yapıldı

İMKB Süleyman Demirel Fen Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Özel İdare İmam-Hatip Ortaokulu ve Akşemseddin İmam-Hatip Ortaokulunda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK)  “Bilim Fuarı”, Alaeddin Özdenören Yatılı Bölge Ortaokulunda “Teknoloji Tasarım Sergisi” açılışı yapıldı
Okullarımızda “TUBİTAK Bilim Fuarı ve Teknoloji Tasarım Sergisi” Açılışı Yapıldı

TÜBİTAK tarafından desteklenen Bilim Fuarlarında öğrenciler hazırladıkları projeleri, Teknoloji Tasarım Sergisinde de kendi yaptıkları ürünleri okullarında sergilediler.

 

İMKB Süleyman Demirel Fen Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Özel İdare İmam-Hatip Ortaokulu ve Akşemseddin İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Coğrafya, Fizik ve Biyoloji alanlarında projelerini, Alaeddin Özdenören Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri de kendi yaptıkları oyuncakları, maketleri, bibloları, kıyafetleri ve tabloları sergilediler. Kahramanmaraş’a ait yöresel ürünlerin de tanıtıldığı fuarda, projelerde yer alan öğrenciler çeşitli görsellerle çalışmalarını gelen misafirlere tanıttılar. 

 

Okullardaki Fuar ve Sergilere; Vali Yardımcısı Ahmet Turgay İmamgiller, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler, ARGE çalışanları ve öğrenciler katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.