KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çağlayancerit’te Öğrencilere Bisiklet Dağıtımı Yapıldı

Sağlık Bakanlığının ´Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat´ programı kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen programla Çağlayancerit’li çocuklara bisiklet dağıtımı yapıldı.
Çağlayancerit’te Öğrencilere Bisiklet Dağıtımı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Halk Sağlığı Müdürlüğü arasından hareketli yaşama teşvik amacıyla imzalan protokol kapsamında 5.sınıf, 6. sınıf ve 7. sınıf öğrencilerinden seçmeli ders olarak bisiklet modülünü seçen öğrencilere, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 165 adet bisikletin dağıtımı yapıldı.

 

Bisiklet dağıtımı sonrası öğrencilere seslenen Vali Mustafa Hakan Güvençer, “Bu program sadece Çağlayancerit’te yapılmaktadır. Sizler biliyorum daha güzel bir Çağlayancerit’i özlüyorsunuz. Sizlerin sayesinde Çağlayancerit başka özellikleri ile de Kahramanmaraş’ta seçkin ve seçilmiş bir ilçe olacaktır” dedi.

 

Bisiklet dağıtımı programına, Vali Mustafa Hakan Güvençer, Milletvekili Sıtkı Güvenç, Çağlayancerit Kaymakamı Ersin Tepeli, Çağlayancerit Belediye Başkanı Üzeyir Kızılseki, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Halk Sağlığı Müdürü Ahmet Yener, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.