KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde Tablet Bilgisayar Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Fatih Projesi kapsamında 9.Sınıf öğrencilerine Tablet Bilgisayarları; İl Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı toplantı salonunda törenle dağıtıldı. 
İl Millî Eğitim Müdürlüğünde Tablet Bilgisayar Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Törene katılan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt; konuşmasında “Projede emeği geçen herkese teşekkür ederim. Her geçen gün öğrencilerimize dağıtılan Tablet Bilgisayar sıyısı artarak devam etmekte, bu Tabletlerin Eğitim-Öğretime katkısı artmakta, öğrencilerimiz teknolojiyi yakından okullarında uygulayarak geleceğe daha hazır bir şekilde yetişmekteler, Tabletlerin tüm öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

 

Aynı anda 81 İlde yapılan Tablet Bilgisayar dağıtımının ilimizde yapılan töreninde, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikci ve Fatih Projesi İl Koordinatörü Bülent Eshabil Bilir sunum eşliğinde birer konuşma yaparak proje hakkında katılımcıları bilgilendirdiler. Tablet bilgisayar dağıtımı yapılacak 9 okulumuzu, Anadolu Kız İmam-Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan 50 kişilik öğrenci grubu temsil etti. İlimiz genelindeki 9 okulda 2697 öğrencimizin tablet bilgisayarları önümüzdeki hafta içinde okullarında dağıtılacak. Böylece 2316 öğretmen ve 14480 öğrenciye Tablet Bilgisayar dağıtılmış olacak. 

 

Fatih Projesi kapsamında Yerel Alan Ağı ve Etkileşimli Tahta Kurulumu tamamlanan diğer okullardaki öğrencilerin tablet bilgisayarlarının da 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı başında dağıtılması hedeflenmektedir.

 

2011 yılında başlayan Fatih Projesi çalışmalarında şu ana kadar 120 okulda 2743 dersliğe Etkileşimli Tahta Kurulumu yapıldı. 2015 sonuna kadar 193 okulda 3951 Etkileşimli Tahta Kurulması hedefleniyor. 

 

Törene; İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet Akküncü, Sıddık Şirikci, Zekeriya Kahveci, Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcısı Orhan Yıldırım, Şube Müdürleri Mustafa Bardak, Ramazan Balkis, Önder Gökşen, Mehmet Çelik, Fatih Projesinde görevli öğretmenler, Okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.