KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMKB Doğukent Ortaokulu’nda Bilim Fuarı Sergisi Açıldı

Tübitak tarafından 5 bin lira destekle hazırlanan ve 11 öğretmen ve 108 öğrencinin hazırladığı İMKB Doğukent Ortaokulu Tübitak 4006 Bilim Fuarı sergisi Milli Eğitim Müdürü Mehmet Akkurt tarafından açıldı. Birbirinden ilginç 36 proje, sergiyi dolaşan konukların büyük takdirini aldı.
İMKB Doğukent Ortaokulu’nda Bilim Fuarı Sergisi Açıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt Açılışta yaptığı konuşmada; “Geçen yıl 10 okulumuz sergi açtı, bu yıl ise 70 okulumuz sergi açtı. Bu çok olumlu, öğrencilerimize çok büyük katkısı oluyor. TÜBİTAK Fuarları bir defa proje geliştirme anlamında çocuklarımızın zihni olarak bilgilerini projeye dönüştürme mantığını geliştiriyor. Aynı zamanda bireysellikte takım halinde hareket etme duygusu ve düşüncesini onlara veriyor. 

 

TÜBİTAK tarafından Projesi kabul edilen her okula 5 bin lira destek veriliyor. Geçen yıl 10 okulumuz almıştı. Ama bu yıl 70 okul destek aldı. 

 

Akkurt il genelinde yapılan Kitap Okuma Kampanyası hakkında ise şunları belirtti; “ Bireysel toplu etkinlik olarak gördüğümüz kitap okuma yarışmasında bu yıl 25 bin öğrenci kitap okuma kampanyasına katıldı. 125 bin kitap okundu. Sivil toplum örgütleri ile okullarımızın kendi yapmış olduğu organizasyonlarla bu süreç desteklendi. Çok ciddi mesafe alındı. Çok ciddi sınavdan başarı bir sonuç alan öğrencimiz Ahmet Hakan Gökşen’ i tebrik ediyorum.” dedi.

 

TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi’ne, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt,  Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük,  Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, Okul Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.