KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dönüklü İmam-Hatip Ortaokulu Temel Atma Töreni

Onikişubat Belediyesi’nin, “7 Mahalleye 7 İmam Hatip” projesinin ikinci halkası Dönüklü Mahallesinde örüldü. 750 öğrenci kapasiteli ve 1 milyon 750 bin TL maliyetli Dönüklü İmam-Hatip Ortaokulu’nun temeli düzenlenen görkemli bir törenle atıldı.
Dönüklü İmam-Hatip Ortaokulu Temel Atma Töreni

Onikişubat Belediyesi, Çocuk Mehteran Takımı’nın gösterisiyle başlayan tören renkli görüntülere sahne olurken, Grup Başkanvekili Mahir Ünal ve Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, minik mehteranları tebrik etti. Mehteran takımının taşıdığı bayrağı alıp, minik mehteranla dalgalandıran Ünal, “Bütün kavgamız ve mücadelemiz bu bayrak için” dedi.

 

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “7 güzel adamın memleketinde, istiklalin başkentinde biz de ‘7 mahallemize 7 İmam-Hatip yapalım’ dedik. İşte bu manada bu bağlamda geçen hafta ilk temelimizi Ilıca mahallemizde attık. Bugünde ikinci temelimizi Dönüklü mahallemizde atıyoruz. Yaklaşık 1 milyon 750 bin maliyetli bu okulumuz tamamlandığında 750 öğrencimize eğitim verecek ve 80 kişilik yurdu olacak. 

 

Bu yurtlar kız yurdu olacak. İnşallah onları ülkemize ve memleketimize hayırlı insanlar olarak yetiştirmeye gayret edeceğiz. Bizler her zaman sizlerle beraber olacağız ve bu hizmetler de devam edecek. Hepinize bir kez daha teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, diğer katılımcılar ve vatandaşlarla birlikte butona basılarak temele ilk harç konuldu.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.