KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezinde Yılsonu Sergisi Açıldı

Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı nedeniyle, 27 Mayıs 2015 Çarşamba günü saat 14.00’te açtığı yılsonu sergisi büyük ilgi ve beğeni gördü.
Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezinde Yılsonu Sergisi Açıldı

Sergi; Halkoyunları ekibinin yöresel gösterileriyle başladı. Vali Mustafa Hakan Güvençer ve diğer katılımcılar halk oyunları ekibinin gösterisini izleyerek alkışladılar. Açılış öncesi öğretmen Demet Erol Kiraz tarafından sergi ile ilgili ön bilgi verildi.

 

Serginin açılış kurdelesi Vali Mustafa Hakan Güvençer, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Valilik Özel Kalem Müdürü Murat Devrek, İl ve İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri tarafından kesildi.

 

Resim, sim-sırma (elde Maraş işi), tezhip, filoğrafi, ebru, alüminyum folyo, makine nakışı, taş boyama, el nakışı, kurdela nakışı, ev tekstil ürünleri (mefruşat), takı,4-6 yaş çocuk etkinlikleri oyuncak hazırlama, dekoratif ahşap süsleme, giyim, aile eğitim programları dalında el emeği göz nuru eserlerin bir arada olduğu serginin açılışından sonra tamamını gezen Vali Güvençer kurs öğretmenleri ile kursiyerlerden sergideki eserler hakkında bilgi aldı.

 

Sergiye, Vali Mustafa Hakan Güvençer, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, İl ve İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri, Kurum Müdürleri, basının güzide temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.