KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YGS-LYS-TEOG Tercih Bürosu Açılı Yapıldı

Liselere ve Üniversitelere yerleşmek isteyen öğrencilerimiz için tercih maratonu başladı. Rehberlik ve Araştırma Merkezi Koordinatörlüğü’nde, Öğretmenevi Kıraathanesinde tercih bürosu açılışı gerçekleştirildi.
YGS-LYS-TEOG Tercih Bürosu Açılı Yapıldı

Liselere kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler için 06-16 Temmuz, Üniversitelere yerleşmek isteyen adaylar için 06-14 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan tercih işlemleri için tercih büroları oluşturuldu. 

 

Rehberlik ve Araştırma Merkezi Koordinatörlüğü’nde, Öğretmenevi yanındaki Kıraathane’ de açılan tercih bürolarında 10 Psikolojik Danışman ve İŞKUR’dan 4 İş ve Meslek Uzmanı görev yapmaktadır. Ayrıca 52 pilot okulumuzda Psikolojik Danışmanların görev yaptığı TEOG tercih danışma komisyonları oluşturuldu. 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Kıraathanedeki tercih bürosunda, İl Mili Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, Şube Müdürü Ramazan Balkis ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Ahmet Bülbül’de öğrenci ve velilerle kısa süreli sohbet etti.

 

İl Milli Eğitim Müdür Mehmet Emin Akkurt Konuşmasında; “Öğretmen Evi Kıraathanesinde TEOG ve YGS-LYS Tercih merkezi açılışı yapıyoruz. İlimizde 52 tane tercih merkezimizin Kahramanmaraş eğitimine hayırlı olmasını diliyorum. İçinde bulunduğumuz alan tercihler süresince saat 16:00’ a kadar öğrencilerimize ve öğrenci velilerimize hizmet edecek.  Birinci öncelikli olarak şunu ifade etmek isterim ki burada TEOG sınavı ile ilgili olarak yapılacak tercihlerde 25 tercih yapılacak, tercihler yapılıp kaydedildikten sonra yeni bir değişiklik yapılmayacak. Öğrenci velilerimizin buna dikkat etmesi gerekmekte. Rehberlik Araştırma Merkezimizin organizasyonunda rehber öğretmenlerimizin bir araya gelerek yapmış olduğu bu çalışmanın başarılı sonuçlar vereceğine inanıyorum. Birinci öncelikli olarak velilerimiz burada bilgilendirilecek, kurulan tercih motorlarıyla birlikte öğrencilerimizin en güzel şekilde tercih yapmaları sağlanacak.” dedi.

 

Akkurt, tercih dönemi ile sona erecek sınav maratonunda tüm öğrencilere başarılar dileyerek, Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ni bu çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Ahmet Bülbül’de açılan danışma merkezleri ile hayati önem taşıyan okul tercihlerinin, profesyonel yardım alınarak yapılacağına işaret ederek, tüm öğrencilerin tercih sonuçlarının hem kendileri, hem de ülkemize hayırlar getirmesini diledi.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.