KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine Yönelik 3.Kademe “Yöneticilerin Formasyon Kazandırma Kursu” Başladı

Okul müdürlerine yönelik olarak, 14-18 Eylül 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan, 3. Kademe “Yöneticilerin Formasyon Kazandırma Kursu” Çukurova Elektrik Anadolu Lisesinde başladı.
Okul Müdürlerine Yönelik 3.Kademe “Yöneticilerin Formasyon Kazandırma Kursu” Başladı

14-18 Eylül 2015 tarihleri arasında okul müdürlerine yönelik olarak düzenlenecek olan, daha önce 1. ve 2. kademesi yapılan, “Yöneticilerin Formasyon Kazandırma Kursu” 3.kademesi Çukurova Elektrik Anadolu Lisesinde başları.

 

Okul müdürlerine yönelik 3.Kademe “Yöneticilerin Formasyon Kazandırma Kursu” açılış törenine katılan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt yaptığı konuşmada; "Değerli arkadaşlar konuşmama başlamadan önce, Şehitlerimize Allahtan Rahmet diliyorum. Bu Ülkeyi farklı mecralara çekme arzusunda olan art niyetlilere de meydan vermemeliyiz düşüncesini ifade etmek istiyorum. 

 

Eğitim-Öğretim faaliyetlerine bu yıl biraz daha avantajlı başlıyoruz. Geçen yıldan başladığımız yönetici atama sürecine halen devam ediyoruz. Bir Eğitim-Öğretim dönemini sizlerle birlikte tamamladık, emeklerinizden dolayı, güzel çalışmalarınızdan ve gösterdiğiniz motivasyondan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bu dönem içerisinde sizin katkılarınızla, emeklerinle çok önemli işler gerçekleştirdik. Planladığımız bazı şeyleri yaptık, bazılarını yapamadık ama ciddi olarak projeler oluşturduk, önemli mesafeler kat ettik. Yeni Eğitim-Öğretim sürecinde daha hazırlıklı ve tecrübeli olarak ciddi işler yapacağız.

 

İŞKUR yoluyla yine hizmetli alımı yapılacak, arkadaşlar çalışmalarını tamamladı muhtemelen Ekim ayında göreve başlayacaklar. 

 

Okullarımıza kitap dağıtımı başladı. Geçtiğimiz yılda bazı okulların kitapları eksik olurken bazı okulların depolarında ciddi manada fazla kitap kaldı. Bu sene buna meydan verilmemesini istiyorum, elinizde fazla kitap varsa bunu hemen teslim ediniz.

 

Suriyeli öğrencilerin eğitimi ile ilgili bazı okullarımızı kullanacağız. Geçen yıldan farklı olarak bu sene ana sınıfı ve birinci sınıflara Suriyeli öğrenci kaydedeceğiz. Türkçeyi öğrenmeleri, kaynaşma ve kademeli bir geçişi planlıyoruz. Bu öğrenciler bizim müfredata göre eğitim görecek 2. ve daha yukarı sınıflar Suriyeli öğretmenlerce eğitimlerine devam edecekler.

 

Dershaneler hukuki olarak dershane olma özelliğini kaybettiler, bunlar yeniden kursa dönüşmedikleri müddetçe eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürütmeleri mümkün değildir. Okullarımızda takviye kursları açacağız. Bu kurslar ne TEOG sınavına hazırlama kursudur, ne de LYS ye hazırlama kursudur. Bunlar öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu, öğretmenlerimizin uygun gördüğü takviye amaçlı bir çalışma olacaktır. Bu kurslarla ilgili yardımcı kitap ve kaynak amaçlı hiçbir okul yöneticimizin bir kırtasiyeciyle ilişkiye girmesini istemiyoruz.’’dedi

 

Açılış töreninin sona ermesinden sonra, okul müdürleri kursun yapılacağı salonlara alında ve eğitim yöneticileri tarafından motivasyon seminerine başlandı.

 

Açılış törenine; İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Duran Doğan, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Yunus Haskılıç, Maarif Müfettişleri Numan Çelik, Fazlı Karaslan ve Okul Müdürleri katıldı.

 

 

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.