KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bahaettin Karakoç’un İsmi Okulda Yaşayacak

Bahaettin Karakoç, kendisini ziyaret eden Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in sürpriziyle duygulandı. 
Bahaettin Karakoç’un İsmi Okulda Yaşayacak

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesinde bir süre önce başarılı bir ameliyat geçiren Şair Bahaettin Karakoç’u Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ile İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt evinde ziyaret etti. 

 

Vali Güvençer ziyarette Karakoç’a bir sürpriz daha yaparak, yazdığı şiirlerle ismini dünyaya duyuran Türk Edebiyatının mihenk taşlarından ünlü şair Bahaettin Karakoç’un isminin Onikişubat Mahallesinde yapımı tamamlanan 24 derslikli bir okula verildiğini söyledi.

 

Vali Güvençer;  ismini verdikleri bu okulda Karakoç gibi değerli yazarların yetişmesi temennisinde bulunarak, “Allah bundan sonrada size sağlıklı uzun ömürler ve  edebiyatımıza katkılarınızı devam ettirmeyi nasip etsin” dedi. 

 

Duygulanan Şair Bahaettin Karakoç ise; “İsim verilebilir, başka bir zaman da birileri gelir bu ismi değiştirebilir, bu o kadar çok önemli değil. Önemli olan gönlünüzden kopan sesi uygulamaya döken siz Sayın Valim ve İl Millî Eğitim Müdürüm bunu düşünmüş olmanız benim için önemli. Allah razı olsun” dedi.

 

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.