KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Stratejik Plan Toplantısı Yapıldı.

2015-2019 yıllarını kapsayan İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinin Stratejik Planlarını Değerlendirmek Üzere, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda Stratejik Plan Toplantısı Yapıldı.
Stratejik Plan Toplantısı Yapıldı.

Açılış konuşmasında, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt; “Değerli arkadaşlar, bugün burada İl ve İlçelerimizin dört yıllık stratejilerini, hedeflerinizi, yapacağınız çalışmaları ve planlarınızı değerlendirmek üzere bir araya geldiniz. Stratejik planı hazırlarken örneğin yatırımla ilgili bir program düzenli bir şekilde istenilen yere programlanmadığı takdirde, üç beş yıl sonda bu yapılan yatırım boşa çıkabiliyor. Bunun için, bu ve buna benzer kötü örneklerle karşılaşmamak adına, stratejik planları yaparken gerçekçi ve ulaşılabilecek hedefleri kapsayan, yerel özellikler dikkate alan, uygulanabilir bir stratejik plan olmalıdır.” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, “Millî Eğitim Bakanlığının Stratejik Planı onaylandı. İl Millî Eğitim Müdürlüğünün Stratejik Planının ise Bakanlığımızın göndermiş olduğu yazılı emir ve stratejik plan örnekleri doğrultusunda, İlimizin stratejik planı da hazırlanarak onaya sunuldu. Bugün buruda stratejik planda olması gerekenleri değerlendirmek ve İlçeleriminiz hazırlamış oldukları stratejik planları incelemek üzere toplanmış bunuluyoruz. Ayrıca; 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında strateji bölümü olarak, uygulayacağımız yerel projelere ilçelerimizde uygularken bu projelere sahip çıkılmasını istiyoruz.” dedi.

 

Toplantı, ARGE biriminde stratejik planlardan sorumlu Harun Kadıoğlu ve Mesut Aydın koordinesinde, İlçelerin stratejik planlarının incelenmesi ve stratejik plan hazırlanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konularında karşılıklı görüş alış verişi ile devam etti.

 

Toplantıya; İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, ARGE birimi sorumluları Harun Kadıoğlu ve Mesut Aydın, İlçelerin Stratejik Plandan Sorumlu Şube Müdürleri ve Stratejik Plan hazırlama ekipleri katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.