KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş’ta “Yemekte Denge Eğitim Projesi” Eğitici Eğitimi Programı Başladı

Kahramanmaraş’ta, Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı ve Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İşbirliğiyle Yürütülen Dengeli Beslenen Bir Nesil için “Yemekte Denge Eğitim Projesi” Kapsamında Eğitici Eğitimi programı başladı. 
Kahramanmaraş’ta “Yemekte Denge Eğitim Projesi” Eğitici Eğitimi Programı Başladı

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı’nın 2011 yılından bu yana Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürüttüğü Yemekte Denge Projesi’nin 5’inci yılında ilimizde Eğitimci Eğitimi programı gerçekleştirildi. 

 

Programın açılış konuşmasında İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, “Ülkemizde son dönemde dengesiz beslenme nedeniyle Amerika ve AB Ülkelerinde olduğu gibi obezite vb. hastalıklar git gide artmaya başladı. Ülkemizde sadece yiyecek konusunda değil, dostlukta, sevgide ve zamanımızı kullanmada da israf etmekteyiz. Bir söz var, “Aza karar, çoğu zarar” hesabıyla sağlıklı olmak için beslenmede dengeye özen göstermeliyiz diyerek, projeyi başarıyla uygulayan okul yöneticilerine gayretli çalışmalarında dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı yetkililerinden Ebru Timur; Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı’nın yapmış olduğu çalışmaları ve organizasyonu hakkında bilgiler verip, “ Daha iyi yaşam yolunda bağımsız, tarafsız, bilimsel ve güvenilir kaynaklardan temin edilen bilgileri toplumun faydasına sunmak, sağlıklı beslenme ve yaşam biçimlerini teşvik etmek, araştırma ve eğitim programları ve diğer girişimleri desteklemek amacımızdır” dedi.

 

Konuşmalardan sonra Kahramanmaraş İl Koordinatörleri Ali Çolak ile Harun Kadıoğlu “Yemekte Denge Eğitim Projesi” çalışmaları hakkında sunu eşliğinde yapılan çalışmaları değerlendirdiler.

 

Yemekte Denge Eğitim Projesi; İlimiz 6 İlçesinde (Andırın, Dulkadiroğlu, Göksun, Onikişubat, Pazarcık ve Türkoğlu) pilot okul olarak belirlenen 50 ilkokulda, 688 öğretmen ve 18765 öğrencinin katılımıyla 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında da uygulanmaya devam edecektir. 

 

Pilot okul olarak belirlenen okul müdürleri ve proje koordinatörlerine yönelik gerçekleştirilen eğitimlere İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Yahya Dertli, İl koordinatörleri Ali Çolak, Harun Kadıoğlu ve Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı yetkililerinden Ebru Timur, Pelin Üçer katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.