KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEİS Bilgilendirme Toplantıları Başladı.

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı MEİS Bilgilendirme Toplantıları; İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt Başkanlığında, Dulkadiroğlu ve Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerinin Katılımıyla M. Said Kırmacı Toplantı Salonunda Yapıldı. 
MEİS Bilgilendirme Toplantıları Başladı.

Açılış konuşmasında İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının tüm öğrencilerimize, velilerimize ve milletimize hayırlı olması, güzellikler getirmesi temennisinde bulunarak,  “İlimiz geneli istatistik verilerinin MEİS Modülünden kullanıldığını, bilgilerin bu Modüle dikkatli ve doğru girilmesi gerektiğini belirterek, eksik ve yanlış bilgi girildiği takdirde ilin yatırım programlarından öğrenci sınıf ortalamalarına kadar birçok alanda yanlış yönlendirmeler ile karşılaşılmaktadır.” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, “Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı tarafından gönderilen MEİS Modülünde dikkat edilmesi gereken hususlar konulu resmi yazı hakkında kısaca bilgi vererek, konuyla ilgili şu örneği verdi; okullarımızda derslik, laboratuvar, atölye, lavabo, wc gibi aktif kullanılan bina kullanım alanı verilerinin düzgün girilmediği takdirde, okul hizmetli normları yanlış hesaplanmaktadır. Bu ve buna benzer yanlışlıklara düşülmemesi için Modüle bilgi yapılmadan önce, Modülün ve Bilgi Giriş kılavuzunun incelenmesi gerekmektedir.” dedi.

 

İl MEBBİS yöneticisi Cuma Karaca;  MEİS Modülü ile ilgili ayrıntılı bilgi vererek, MEİS Modülünün her bölümüyle ilgili bilgi girişlerinde nelere dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak, örnek uygulamalar yaptı. Ayrıca; MEİS Modülünün, e-okul ve MEBBİS Modülleriyle bağlantısını göstererek, hangi bilgilerin MEİS den, hangilerinin e-okul ve MEBBİS den girilmesi gerektiğini uygulamalı olarak gösterdi. 

 

Tereddüt edilen hususlar ile ilgili uygulama yapılarak, sorulan sorulara cevaplar verildi. MEİS Modülü bilgilendirme toplantılarının tüm ilçelerde de yapılacağı belirtildi.

 

Toplantıya; İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Yahya Dertli, İl MEBBİS Yöneticisi Cuma Karaca, İstatistik Bölüm Şefi Ahmet Bitti, Veri Girişinden Sorumlu Mehmet Ali Kabak, Dulkadiroğlu ve Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü İlgili Bölümlerinin Şef ve Memurları ile Okul Yöneticileri katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.