KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG 1.Merkezi Ortak Sınav Toplantısı Yapıldı

25-26 Kasım 2015 Tarihlerinde 8.Sınıflar İçin İlimizde ve Türkiye Genelinde Yapılacak Olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) 1.Merkezi Ortak Sınavı Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt Başkanlığında Müdürlüğümüz M.Sait Kırmacı Toplantı Salonunda Yapıldı.
TEOG 1.Merkezi Ortak Sınav Toplantısı Yapıldı

Toplantıda konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, “25-26 Kasım 2015 tarihlerinde 8.sınıf öğrencilerimizin katılacağı, Türkiye genelinde olduğu gibi İlimizde de yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) 1.Merkezi Ortak Sınavı için gerekli tedbirleri almaya başladık. Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak geçen yıllardaki sınavları da başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. İlimizde yapılan sınavlardaki başarılı çalışmalarımız Bakanlığımız tarafından da takdir edilmektedir. Sınavın yapılacağı tarihe kadar öğrencilerimize, derslerinde gördükleri konulara yönelik kazanımların mutlaka verilmesi gerektiğini vurgulayarak, İlimizde yapılan ve yapılacak olan bütün sınavlarda emeği geçen idareci, öğretmen ve personellerimize teşekkür ederim.” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi, Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün düzenlediği sınav uygulamaları ile ilgili seminerde edindiği bilgiler ve sınavda dikkat edilmesi gereken hususlar konularında bilgi paylaşımında bulundu. 

 

İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mecit Topal Sınav Uygulama Esas ve Kurallarını ile ilgili Slayt gösterisinde bulunarak, sınavda dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi verdi.

 

Toplantıya; İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mecit Topal, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri ve Şefleri katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.