KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Koordinatörleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

İlimiz Merkezindeki Geçici Eğitim Merkezlerinin Eğitim Koordinatörleri İle Suriyeli Öğrencilerin Eğitimi Konusunda Değerlendirme Toplantısı, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt Başkanlığında Yapıldı.
Eğitim Koordinatörleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

İlimiz merkezindeki Geçici Eğitim Merkezlerinde Eğitim gören Suriyeli öğrenciler ile ilgili değerlendirme toplantısı, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt Başkanlığında Geçici Eğitim Merkezleri Eğitim Koordinatörlerinin katılımı ile Müdürlüğümüz 12 Şubat toplantı salonunda yapıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt yaptığı konuşmada, “İlimizde yaşayan ve okul çağında bulunan Suriyeli çocukları Eğitime kazandırabilmek için bütün dikkatimizi ve hassasiyetimizi göstererek, gayretli çalışılmamız gerekiyor. Eğitim için ne gerekiyorsa yapalım. Bu bizim insanlık ve vicdani görevimizdir.” dedi. Ayrıca; Eğitim koordinatörleri ve yardımcılarının Arapça öğrenmelerini, Suriyeli öğretmenlere de Türkçe öğrenmeleri için kurs açılması ve kurslara katılımın sağlanması için gerekli çalışmaların başlatılmasını istedi.

 

Toplantıda; Suriyeli öğrenciler için sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin yapılması (resim, şiir, kompozisyon, folklor, futbol turnuvası vb.) kararlaştırıldı.

 

Toplantıya; İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mustafa Duran, Geçici Eğitim Merkezleri Eğitim Koordinatörleri katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.