KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Kız İmam-Hatip Lisesinde, Tekerlekli Sandalye Dağıtım Töreni Yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un Katılımı İle Anadolu Kız İmam-Hatip Lisesinde Tekerlekli Sandalyeye Muhtaç Olan Vatandaşlara 20 (yirmi) Adet Tekerlekli Sandalye Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi.
Anadolu Kız İmam-Hatip Lisesinde, Tekerlekli Sandalye Dağıtım Töreni Yapıldı.

Açılış konuşmasında Okul Müdürü İsmail Direk, “Bugün burada Tekerlekli Sandalyeye muhtaç olan vatandaşları sandalyeleriyle buluşturmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Okul kantincimiz Kadir Gülmez ve siz değerli öğrencilerin katkılarıyla mavi kapaklar toplanarak tekerlekli sandalyeye dönüştüler, katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi. 

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, “Tekerlekli sandalye, engelli vatandaşların gündelik hayatlarında yaşadıkları sorunları gidermek için bir nebze çözüm aracıdır. Bugün burada 20 adet tekerlekli sandalye ile birlikte bin 535 engellimiz ile engellerini paylaşarak engellerini azaltmaya çalışıyoruz. Kapak toplama kampanyasında emeği geçen tüm vatandaşlarımıza ve sevgili öğrencilerimize teşekkür ederim.” dedi.

 

Tekerlekli sandalyeleri sosyal sorumluluk projesi olarak kendine görev kabul eden kantinci Abdulkadir Gülmez, “Kapak kampanyasına destek veren kişilere kurumlara ve öğrencilere teşekkür ederim.” dedi.

 

Program sonunda ihtiyaç sahiplerine öğrenciler eşliğinde tekerlekli sandalyeler verildi.

 

Törene; İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet Akküncü ve Sıddık Şirikçi, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan Balkis, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Yunus Haskılıç, Okul Yöneticileri Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.