KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullar Yazarlarla Buluşuyor

Öğrencilerimize Okuma Alışkanlığı Kazandırmak, İlimizde Okuma Kültürüne Katkı Sağlamak Amacıyla Müdürlüğümüz AR-GE Birimince Hayata Geçirilen Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi Kapsamında Kahramanmaraş Kitap ve Kültür Fuarına Katılan Yazarlarımız Okullarla Buluşuyor.
Okullar Yazarlarla Buluşuyor

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un katılımıyla ilki Sütçü İmam Anadolu İmam Hatip Lisesinde yazar İhsan Süreyya Sırma tarafından gerçekleştirilen söyleşi ve imza programı öğrenciler tarafından büyük ilgiyle takip edildi. 

 

Konu hakkında bilgiler veren İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, “Kitap fuarı ve ön hazırlıkları ile birlikte üç haftalık yoğun ama bir o kadar bizi memnun eden bir dönem içerisindeyiz. Hafta içi her gün yaklaşık üç bin öğrencimiz fuarı ziyaret ediyor, kitap alıyor, yazarlarla yüz yüze görüşüyor. Gönül ister ki tüm öğrencilerimizi fuara getirelim ancak özelikle beş günlük hafta içi programı böyle bir planlama için müsait imkân tanımıyor. Bunu da düşünerek fuar öncesinden hazırlıklarımızı tamamladık ve fuara katılamayan öğrencilerimizi bizzat okullarında yazarlarla buluşturmak için fuarı düzenleyen Büyükşehir Belediyemizle eşgüdüm halinde çalışma başlattık. Bu ana kadar on dört yazarımız okullarla buluştu. Yazarlarımız İhsan Süreyya Sırma, Mevlana İdris Zengin ve Ömer Sevinçgül’ün programlarına bende katıldım. Planımız kırk dört yazarımızın okullarımızda söyleşi gerçekleştirmesi. Proje ve organizasyonun planlamasında emeği geçen yöneticilerimize, AR-GE biriminde görevli proje koordinatörü öğretmenlerimize, yazarlarımızın organizasyonunda bizlere yardımcı olan okul müdürlerimize ve AR-GE personellerimize teşekkür ederim.” dedi. 

27-11-201527-11-201527-11-201527-11-2015

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.