KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Osman İlkokulunda KADEP Etkinliği

Kahramanmaraş-Dulkadiroğlu İlçesi Genç Osman İlk Okulu Müdürlüğü, İl Millî Eğitim Müdürlüğünün “Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi” (KADEP)  gereği Misafirperverlik değeri etkinliği gerçekleştirdi.
Genç Osman İlkokulunda KADEP Etkinliği

Program Okul Müdürü Harun Kara’nın açılış konuşmasıyla başladı; Kara, “İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün üstlendiği misyon gereği,’1 yıl sonrasını düşünüyorsanız bir tohum ekim, 10 yıl sonrasını düşünüyorsanız bir fidan dikin, 100 yıl sonrasını düşünüyorsanız bir insan yetiştiriniz’ anlayışı ile yarınlarımız kucaklayan,  teknolojiyi kullanan, kendi medeniyetindeki rol modelleri bilen, millî ve manevî değerlerine sahip çıkan, ve nesil vizyonuna sahip gençler yetiştirmek amacıyla bir emir olduğu için değil, içimizde duyduğumuz bir eksiklik, bir ihtiyaç olduğu için okulumuz olarak projeyi tüm samimiyetimizle desteklemekteyiz” dedi.

 

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

 

“Biz bir medeniyet algısında gelişimi tamamlamak üzere, bir kültürü temsil eden kültürü paylaşmayı, doğruluğu, hakkı ve adaleti savunmanın gereklerine inanan insanlarız.

 

Eğer adaleti sağlayabilirseniz, hakkı ve hukuku koruyabilirseniz, insanı yaşatırsanız, İnsana karşı olan sevginizi muhabbetinizi artırırsanız. Paylaşabilirseniz bunların karşılığını Allah´ta size bunu bir kültür, bir medeniyet arzusu olarak sizin önünüze koyar.

 

Biraz önce çevrede ki asılı olan fotoğraflara, onların üzerine yazılan sözlere baktım. Biz ilkini geçen yıldan beri devam ettirdiğimiz ´değerler eğitimi´ ile ilgili orada yazılan sözlerin hepsinin özenle seçerek bu hale getirdik.Bu projeye  emek veren arkadaşlara huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

 

Değerli arkadaşlar okulların asıl vizyon ve misyonları insanları gelecek hayata hazırlamak, bunları bireysel açıdan çıkarıp toplumsal bir algının içerisine koyarak, toplumsal değerleri ön plana getirerek, bunları yapmayı arzu ediyoruz.  Arkadaşlarımızla  paylaştığımız bu konularda ve ilgili faaliyetlerimizde hiç beklemediğimiz güzellikler yaşıyoruz.  Bu.gün bu okulda yaşadıklarımız onlardan bir tanesi.Biz hiçbir arkadaşımıza şöyle bir organizasyon yapın, bunlar şu noktaya gelsin, bunları yapalım, demememize rağmen çok güzel sonuçlar elde ettik.   Bu birlikteliğimiz Kahramanmaraş il merkezinde  üçüncü programımızdır. Bunlardan önce bir tanesi, biraz önce değer olarak vermeye çalıştığımız süreçlerden birisiydi vatanın´da tutunamamış, kendi topraklarında hayatını devam ettirememiş, bir savaşın içerisinden çıkarak Kahramanmaraş´ımıza misafir olarak gelen Suriyelilerin en azından bir kısmıyla birlikte oturup bir misafirperverlik  havasını, suyunu, insanlarının, kendi rızklarından belirlemiş oldukları kendi rızklarından kazınmış oldukları paralarının belli bir kısmını paylaştıkları ve ciddi bir misafirperverlik gösterdikleri,alan içerisinde Suriyeli kardeşlerimize bir öğlen vakti soframızı paylaşarak   misafirperverlik örneği sergilemişti.

 

Arkadaşlarımızın daha sonra yine bir görme engelli okulumuzda  onların hazırladığı misafirperverlik algısını orada paylaştık. Son olarak ta bu okuldayız bir yıl bitiyor artık arkadaşlar ikinci bir yıla geçiyoruz. Düne ait çok şey yaşadık Düne ait çok güzel şeyler yaptık, sizlerle birlikte belki bu dönemin sonunda da bu güzelliği önümüzde ki yıla da taşıyarak devam ettirmenin mutluluğunu sizlerle yaşayacağız.  Bu şunu gösteriyor artık tempo düşmeden bu haliyle bu şekliyle güzellikleri ile devam ettirilecek." dedi.

 

Bu konuşmalardan sonra okul öğrencileri tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi. Okul öğrencilerinden dördüz Zehra, Rukiye, Merve ve Hilal Çarıklı “ Essubhu beda “ ilahisini söylediler. Yapılan İkram sonrasında dua edilip Fatiha okundu.

 

Etkinlik topluca çekilen fotoğraf anısıyla son buldu.

 

Etkinliğe İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa Yılmaz, Ahmet Akküncü, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Yunus Haskılıç,  İl ARGE Personeli KADEP İl Koordinatörü Ahmet Bağcı, Harun Kadıoğlu, Cevdet Üstün, Ali Çolak, Cuma Tandoğan (Şef) Mehmet Üzüm (İş Güvenliği Uzmanı), Genç Osman Mahallesi Muhtarı Cebrail Bozkurt, Okul Aile Birliği Başkanı İsmail Sünbül, Okul öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

29-12-201529-12-201529-12-201529-12-201529-12-201529-12-2015

30-12-201530-12-2015

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.