KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘DÜNYADA MİSAFİRİZ’

İl Millî Eğitim Müdürlüğünün Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi (KADEP)’nin Aralık Ayının Değeri olan ‘Misafirperverlik’  Dulkadiroğlu Yahya  Kemal İlkokulu ve Dulkadiroğlu Müftülüğü ile beraber  “Dünyada Misafiriz” temalı  seminer düzenlendi. 
‘DÜNYADA MİSAFİRİZ’

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, “Değerlerimiz Projesi” değerimizi artıran İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün güzel çalışmalarından bir tanesi. Bizler eğitime de öğretim kadar önem vermeli ve öğrencilerimizi iki kanatlı kuş misali yetiştirmek için uğraşmalıyız.

 

Bu anlamda okul olarak güzel projelere imza atan Okul Müdürü Hüseyin Yılmaz’a ve projede tüm emeği geçenlere teşekkürlerimi dilerim.” dedi.

 

Okul Müdürü Hüseyin Yılmaz, “Başta peygamberler olmak üzere insanlıkta kemal noktasına varmış bütün zirve insanların ortak bir hasletidir  misafirperverlik. Özellikle Hazreti İbrahim’in misafire düşkünlüğü dillere destan olmuş, bu büyük nebînin sofrasına misafir olmaksızın bir kez dahî oturmadığı kaydedilmiştir. Misafir ağırlamakta da her şeyde olduğu gibi ihsanı, yani en güzeli aramalıdır müslüman.’ dedi.

 

Kur’an tilavetiyle devam eden programda kurs öğrencileri  ilahiler söylediler. Kur´an Kursu Öğretmeni Hacı  Osman Kılıç,“Her misafir kendi rızkı ile gelir. Ve kimse kimsenin rızkını yiyemez, eksiltemez. Hattâ misafir bir evin bereketini artırır o evin rızkında artma olur.”dedi.  Konuşmasında misafirperverliğin önemine değinen    Kılıç, “Bizler evimize gelen misafir gibi aslında dünyada misafir olduğumuzu unutmadan yaşantımızı devam ettirebilirsek Allah (cc) bize ummadığımız yerden maddi ve manevi rızık ihsan edecektir.”  diyerek hepimizin dünyada misafir olduğunu vurguladı. Program sonunda Kur´an Kursu öğretmeni Hacı  Osman Kılıç’a, Okul Müdürü Hüseyin Yılmaz tarafından  Teşekkür Belgesi takdim edildi.

 

04-01-201604-01-201604-01-201604-01-201604-01-2016

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.