KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

21. Yüzyılda Nasıl Bir Gençlik Yetiştirmeliyiz?” konulu konferans verildi.

Nasıl Bir Gençlik Yetiştirmeliyiz?   Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ve Onikişubat İlçe merkezinde görev yapan okul müdürlerine Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. METİN PİŞKİN tarafından “21. Yüzyılda Nasıl Bir Gençlik Yetiştirmeliyiz?” konulu konferans verildi.
21. Yüzyılda Nasıl Bir Gençlik Yetiştirmeliyiz?” konulu konferans verildi.

 

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı toplantı salonunda gerçekleştirilen konferansa İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, müdür Yardımcı Mustafa Yılmaz, Sıddık Şirikçi, Şube Müdürleri Ramazan Paksoy, Mustafa Bardak, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Yahya Dertli, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Süleyman Dal, Dulkadiroğlu ve Onikişubat İlçe merkezinde görev yapan okul müdürleri katıldı.

 

“Yıl 1950 Yer: ABD, Okullarda en büyük disiplin suçu parmak kaldırmadan konuşmak. Sakız çiğnemek. Yıl 2000 ABD, İşlenen suçlar adam öldürmek, uyuşturucu kullanmak.” Diyerek konferansına başlayan Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. METİN PİŞKİN Amerika’nın zeki insanlar topluluğu oluşturduğunun, Türkiye’de de aynı yanlışlıklar doğru gidildiğini, zeki insanlarında suç işleyebildiğine dikkat çekerek ” Peki, Nasıl Bir İnsan Yetiştirmeliyiz?” dedi.

 

Karakter eğitimini ihmal ettik, Değerler kazandıramadık diyen Doç. Dr. METİN PİŞKİN:  “Düşünen, Sorgulayan, Araştıran, İnceleyen. Kendi duygularını tanıyan,  Başkalarının duygularını tanıyan,  Duygularını yönetebilen, İnsanlarla iyi ilişkiler kurabilen, İletişim becerilerine sahip, İşbirliği ve takım çalışması yapabilen” bir gençlik yetiştirilmesi gerektiğini belirtti.

 

Doç. Dr. METİN PİŞKİN, Nasıl Bir Birey? Sorusunda da şu ifadeleri kullandı:

 

 

“Tam kapasite ile çalışan, üretken,  Yeni yaşantılara açık, maske takmayan, kendisi olan, Sade, doğal ve içten geldiği gibi davranabilen… Geçmişini unutmayan, bugün çalışan, yarını yaşamak için mücadele eden,  Kendini seven, Doğayı seven, Başkalarını seven ve olduğu gibi kabul edebilen, Farklılıklara Tolerans Gösteren, Kendini ve başkalarını takdir edebilen, Espri ve yaratıcılık yeteneği bulunan, ön yargılardan uzak olan bireyler yetiştirmeliyiz” dedi.

07-01-201607-01-201607-01-201607-01-201607-01-201607-01-201607-01-201607-01-201607-01-2016

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.